Prezydent Andrzej Duda zamieścił mema ze sobą w roli głównej. "Padłem"

Prezydent Andrzej Duda jednym memem pogodził pozornie odległe tematy: sobotnie zwycięstwo Polski w półfinale MŚ w siatkówkę i swoje spotkanie z Donaldem Trumpem.

Po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem popularność zdobyło zdjęcie, na którym prezydent Polski stoi, a prezydent USA siedzi za stołem w Gabinecie Owalnym. Ekspert od protokołu uznał sytuację w Białym Domu za "obrazę", sam Duda mówił o sukcesie wizyty i "szyderstwach lewackich mediów". Zdjęcie było przerabiane, powstawały na jego podstawie memy

Andrzej Duda pokazał mema. "Padłem"

Teraz sam prezydent pokazał mema ze wspomnianym zdjęciem. "Piszą mi tu, że wczorajsze zwycięstwo Biało-Czerwonych w półfinale MŚ w piłce siatkowej doprowadziło do zwrotu w relacjach PL-USA. I na dowód przysyłali mi zdjęcie. Padłem" - napisał Duda na Twitterze. 

Mem przestawia Andrzeja Dudę siedzącego za stołem w Gabinecie Owalnym, z długopisem w ręku. Obok niego stoi Donald Trump. W prawym górnym rogu jest logo TVP1, zaś na dole pasek przypominający stylem te z "Wiadomości" TVP. "Podpisanie dokumentów w Waszyngtonie" - głosi napis.

Dziś reprezentacja Polski w siatkówkę rozegra finał. O godz. 21.15 zmierzy się z Brazylią. Mecz będziemy relacjonować na gazeta pl i na sport.pl.

Więcej o: