Elżbieta Bieńkowska nie chce kontynuować kariery. Polityczna przyszłość? "Nie będzie jej"

Była wicepremier nie zamierza kontynuować kariery politycznej. Pytana o polityczną przyszłość Elżbieta Bieńkowska odpowiedziała: - Nie będzie jej.

Elżbieta Bieńkowska od 2014 roku jest komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego i usług. Wcześniej, od 2007 roku była szefową resortów rozwoju regionalnego, a później infrastruktury i rozwoju. Przez ostatni rok przed wyjazdem do Brukseli była też wicepremierem. W rozmowie z TVN24 przyznała jednak, że nie zamierza kontynuować kariery politycznej. - Taka jest moja decyzja po doświadczeniach, jakie miałam jako minister, wicepremier i senator. Nie wybieram się do żadnych wyborów - powiedziała. Na pytanie o swoją polityczną przyszłość odpowiedziała: - Nie będzie jej. 

Była wicepremier mówiła, że nie potrafi zająć stanowiska ws. ewentualnych sankcji dla Polski. - To jest okropna sytuacja, gdy dyskusja o sankcjach dotyczy własnego kraju. Jak ja mam powiedzieć, że Polsce należą się sankcje? Przecież nie chciałabym, przecież to jest niemożliwe. Gdyby to dotyczyło innego kraju, powiedziałabym, że "oczywiście tak". Ale to jest mój kraj - tłumaczyła.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Podkreślała również, że Polska "straciła wiarygodność, pozycję kraju, z którym chce się rozmawiać, który jest dobrym koalicjantem, który pociąga, który jest dobrym liderem w formułowaniu myśli na przyszłość".

Dodała, że z wielu miejsc w UE słyszy o tym, że kraj, który nie dzieli wartości europejskich i odpowiedzialności, nie będzie dostawał pieniędzy. - Druga część Europy to są państwa, które kiedyś podążały naszym śladem. To my byliśmy tym, który mówił: "na to potrzeba więcej pieniędzy", "mocna polityka regionalna". W tej chwili takiego obozu nie ma - tłumaczyła. Jej zdaniem inne kraje nie będą patrzyły na solidarność regionalną jeśli przez nią miałyby być pozbawione funduszy unijnych. 

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (243)
Elżbieta Bieńkowska nie chce kontynuować kariery. Polityczna przyszłość? "Nie będzie jej"
Zaloguj się
 • Jerzy Malański

  Oceniono 43 razy 15

  Jedyny i - jak sądzę - właściwy wybór Pani Elżbieto. I proszę nie przejmować się głosami tej beznamiętnej, pisowskiej hałastry, która poniżej prezentuje wypocone przez siebie w trudzie umysłowym opinie.

 • fagusp

  Oceniono 14 razy 10

  Ale w polityce zostaje posłanka Pawłowicz ... kopernikowskie prawo nie straciło nic na swojej aktualności ...

 • onduma

  Oceniono 131 razy 9

  Bedzie jakims urzedasem w UE z dobrą kasa za nicnierobienie. Zycie lekkie, łatwe i przyjemne. I mozna wtedy czuc sie wspanialym czlowiekem popierajacym wszelkie prawa i konstytucje bo one takim służą

 • Łukasz Piaskowski

  Oceniono 8 razy 8

  Sawes. Szybko zapomniałeś jak tuż po informowaniu rządu PiS niejaki Pan Kowalczyk żalił się że nie mogą zatrudnić sekretarzy stanu za 4-5 tyś. Bo nikt nie chce przyjść pracować do ministerstw za takie pieniądze.

 • grab31

  Oceniono 18 razy 8

  ale piskacko ruskie szambo w komentarzach wybiło...!

 • anonim_ka

  Oceniono 19 razy 7

  Elka ma sporą wiedzę i jeszcze więcej śląskiego charakteru . Szkoda . Pozdrawiam bezinteresownie i DZIĘKUJĘ.:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX