Dominik Tarczyński przegrał proces z Bogdanem Wentą. Musi przeprosić za "pałowanie na głowach Polaków"

Poseł PiS Dominik Tarczyński wyrokiem sądu musi przeprosić Bogdana Wentę, o którym napisał, że ten "przyjął niemieckie obywatelstwo, aby służyć Niemcom za marki i euro" i jest "byłym członkiem ZOMO", i zapłacić 20 tys. zł na WOŚP.

Kandydat na prezydenta Kielc Bogdan Wenta wygrał w piątek proces w trybie wyborczym z posłem PiS Dominikiem Tarczyńskim. Były piłkarz i trener piłki ręcznej wytoczył go politykowi za wpis na Twitterze.

Wybory samorządowe Kielce. Tarczyński przeprosi Wentę?

"Bogdan Wenta, europoseł PO, rzucił polskim paszportem i przyjął niemieckie obywatelstwo, aby służyć Niemcom za marki i euro, okazuje się być także byłym członkiem ZOMO! Teraz kandyduje na prezydenta Kielc. Oto wysportowany Niemiec, który trenował pałowanie na głowach Polaków. Dno" - napisał Tarczyński 24 września.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018. Bogdan Wenta wygrał proces

Jak donosi kielecka "Gazeta Wyborcza", parlamentarzysta musi wyrokiem Sądu Okręgowego w Kielcach przeprosić na Facebooku za wpis, zamieścić sprostowanie i wpłacić 20 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak mówiła sędzia Barbara Dylewska, celem Tarczyńskiego był wpływ na zachowanie wyborców. Dodała, że politykowi chodziło o zdyskredytowanie Bogdana Wenty jako kandydata na prezydenta miasta.

Orzeczenie sądu nie jest prawomocne.

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o: