Wybory samorządowe. Przewaga Trzaskowskiego nad Jakim jest coraz mniejsza [SONDAŻ]

Wybory samorządowe 2018. W najnowszym sondażu zapytano warszawiaków o to, na kogo oddaliby swój głos w wyborach na prezydenta Warszawy. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski wciąż wygrywa, lecz jego przewaga nad kandydatem PiS Patrykiem Jakim maleje.

Przeprowadzony przez IBRIS sondaż pokazuje, że zbliżające się wybory na prezydenta Warszawy wygra Rafał Trzaskowski, jednak jego przewaga względem najważniejszego rywala wciąż maleje.

Sondaż wyborczy. W Warszawie liczy się tylko dwóch kandydatów: Trzaskowski i Jaki

Mieszkańców Warszawy zapytano o to, na kogo zagłosowaliby w I turze wyborów. W dalszym ciągu faworytem jest Rafał Trzaskowski, wspierany przez Koalicję Obywatelską - zdobył poparcie 38,2 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki, na którego zagłosować chce 35,2 proc. badanych.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Najnowszy sondaż wyborczy pokazuje także, że pozostali kandydaci na prezydenta Warszawy nie mają szans na drugą turę. Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego starają się gonić kolejno:

  • Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem) - 4,5 proc.,
  • Jacek Wojciechowicz (Akcja Warszawa) - 3,5 proc,
  • Marek Jakubiak (Kukiz'15) - 3,3 proc,
  • Janusz Korwin-Mikke (Wolność w Samorządzie) - 2,4 proc.,
  • Jan Śpiewak (Wygra Warszawa) - 1,6 proc.,
  • Justyna Glusman (Miasto Jest Nasze) - 1,2 proc.,
  • Sławomin Antonik (Bezpartyjni Samorządowcy) - 0,8 proc.,
  • Piotr Ikonowicz (KWW Sprawiedliwości Społecznej) - 0,7 proc.
  • Jakub Stefaniak (PSL) - 0,5 proc.

Wybory samorządowe 2018 w Warszawie. Kto wygrałby w II turze wyborów na prezydenta miasta?

Podczas sondażu wyborczego warszawiaków i warszawianki zapytano także o to, na kogo zagłosowaliby w II turze, gdyby przeszli do niej Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki. Gdyby wybory samorządowe 2018 odbyły się dzisiaj, nowym prezydentem Warszawy zostałby Rafał Trzaskowski.

Kandydata Koalicji Obywatelskiej poparłoby 50,5 proc, a 43,4 proc. oddałoby swój głos na Patryka Jakiego. Wciąż jest jednak o co walczyć - 6,1 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój, gdyby odbyła się druga tura.

Sondaż wyborczy został przeprowadzony przez Instytut Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS na grupie 1100 upoważnionych do głosowania mieszkańców Warszawy.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy

Więcej o: