PSL dołączy do Koalicji Obywatelskiej? Grzegorz Schetyna: "Jesteśmy po wstępnych rozmowach"

O potencjalnym wzmocnieniu Koalicji Obywatelskiej przez PSL podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2018 wspomniał Grzegorz Schetyna.

Możliwe, że do koalicji, którą utworzyła Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna dołączy także Polskie Stronnictwo Ludowe. - Jesteśmy po wstępnych rozmowach z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, żeby rozszerzyć Koalicję Obywatelską o PSL po wyborach samorządowych - słowa Grzegorza Schetyny cytuje portal 300polityka.pl.

Koalicja Obywatelska będzie większa? Możliwe, że dołączy do niej PSL

Do kwestii powiększania się Koalicji Obywatelskiej odniosła się także Barbara Nowicka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska. - KO siłą rzeczy będzie się musiała rozszerzać - powiedziała podczas EFNI 2018.

Koalicja Obywatelska chce "pogonić PiS". PO i Nowoczesna ze wspólnym komitetem wyborczym

Porozumienie koalicyjne Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej powstało w kwietniu tego roku. Obie partie zadecydowały także, że w wyborach samorządowych 2018 stworzą wspólny komitet wyborczy.  - Jesteśmy zjednoczeni, tutaj tworzymy wspólnotę, choć to zjednoczenie programowe. Przywrócimy wolność i suwerenność. Pogonimy PiS - zapowiedział Grzegorz Schetyna podczas wspólnej konwencji PO i Nowoczesnej. 

Więcej o: