Szef BBN o "Klerze": "Jak filmy hitlerowców o Żydach". Po chwili dodał, że go nie widział

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch przekonywał na antenie Radia ZET, że film "Kler" został zrobiony "ze złą intencją, w takiej konwencji, jak hitlerowcy robili filmy o Żydach".

- Jak hitlerowcy nie lubili Żydów, to kręciliby o nich historyczne filmy? O każdym Kościele, rasie, opcji można nakręcić równie zohydzający, propagandowy film - mówił Paweł Soloch w Radio ZET. Stwierdził również, że może nie lubić Rosjan, ale jest przeciwnikiem kręcenia o nich "obrzydliwych" filmów. 

Szef BBN został zapytany, czy miał już okazję obejrzeć film. Odpowiedział, że nie, ale i tak ma do niego krytyczny stosunek. Co więcej, nie zamierza go oglądać, bo "nie chciałby ostatecznie znielubić np. pana Gajosa i nie chciałby mieć negatywnych uczuć".

"Kler" Wojciecha Smarzyńskiego

Film "Kler" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego wzbudza ogromne kontrowersje, mimo że jeszcze nie miał premiery. Już kilka kin w Polsce zrezygnowało z wyświetlania tego filmu - mowa m.in. o kinach w Ostrołęce i w Ełku.

Więcej o:
Komentarze (373)
Szef BBN o "Klerze": Jak filmy hitlerowców o Żydach. Po chwili dodał, że go nie widział
Zaloguj się
 • necherculesc

  Oceniono 78 razy 40

  Szef BBN wypoiwada się na temat filmu.
  Czyżby bezpieczeństwo narodowe było zagrożone ?
  Czy tylko szef BBN chce polizać d... czarnym okupantom ?

 • kukimonster-online

  Oceniono 76 razy 36

  Ale ten PIS robi Klerowi reklamę. Czy oni są tak głupi że tego nie widzą?

 • Maniek KAO

  Oceniono 59 razy 29

  1. Pan Gajos jest „tylko” lub „aż” aktorem. Nie wiem co ma rola do nielubienia człowieka.
  2. Nie oceniam dań, których nie jadłem.
  3. Jest Pan przeciwnikiem kręcenia obrzydliwych filmów o Rosjanach. A przepraszam film „Smolensk” nie jest obrzydliwa instynuacja zamachu??

 • andy_1

  Oceniono 26 razy 26

  Tytan intelektu... porównał kler do żydów i twórców filmu do hitlerowców.... obawiam się o bezpieczenstwo.... a tak na marginesie co szefowi BBN do krytyki filmowej? To byla OFICJALNA wypowiedz czy moze naruszenie obszaru kompetwncji? Tak pytam bo ostatni kazdy urzedas wypowiada sie w kazdej sprawie czy to zwiazanej czy nie z obszaram urzędu....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX