Hanna Zdanowska prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy. Jest wyrok

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy w dokumentach - podała Polska Agencja Prasowa. Sprawa dotyczy kredytu partnera Zdanowskiej.

Hanna Zdanowska została prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy w dokumentach - podała PAP. Sąd Okręgowy w Łodzi tym samym podtrzymał wcześniejszy wyrok wydany w marcu przez Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście. 

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska była oskarżona o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, m.in. dzięki którym jej życiowy partner Włodzimierz G. otrzymał z Banku Pocztowego kredyt w wysokości 200 tys. złotych.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", Włodzimierz G. kupował od Zdanowskiej mieszkanie, zadeklarował, że wpłacił wkład własny, a prezydent Łodzi to potwierdziła. Według śledczych nie dostała jednak żadnych pieniędzy. Para wyjaśniała, że Włodzimierz G. miał przeznaczyć ów wkład na remont mieszkania. Hanna Zdanowska wielokrotnie podkreślała, że zarzuty są "bezzasadne"

Hanna Zdanowska z prawomocnym wyrokiem

Hanna Zdanowska została uznana winną i skazana na karę grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych (czyli 200 stawek dziennych), zaś jej partner - na karę grzywny w wysokości 25 tysięcy złotych (250 stawek dziennych). Skazani muszą również pokryć koszty sądowe.

Prokurator początkowo chciał, by prezydent Łodzi została dodatkowo skazana na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, zaś jej partner na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, jednak sąd się do tego nie przychylił podczas wymierzania kary.

Po wyroku Sądu Rejonowego prokurator nie zdecydował się na apelację. 

Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska

Wyrok nie oznacza, że Zdanowska nie będzie mogła kandydować w wyborach samorządowych 2018 r. Zakaz kandydowania dotyczy jedynie osób skazanych na karę więzienia za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub za umyślne przestępstwo skarbowe.

Hanna Zdanowska pozostaje zatem kandydatką na prezydenta Łodzi. 

Więcej o:
Komentarze (228)
Hanna Zdanowska prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy. Jest wyrok
Zaloguj się
 • alexcomp

  Oceniono 46 razy 32

  Mam nadzieję, że wygra te wybory. Wyrok sądu trudny do oceny, ale sprawa wygląda na czysto polityczną - wyeliminowanie niewygodnej konkurencji. Po to właśnie PIS zawłaszcza w Polsce prokuraturę i sądy.

 • pendula22

  Oceniono 24 razy 16

  Szkody brak (kredyt spłacony), pokrzywdzonego brak (bank odzyskał kwotę kredytu w terminie), a skarb państwa przytulił 45 tys. pln i sąd miał zajęcie, wskutek czego inne sprawy dot, zwykłego obywatela (spadkowe, rozwodowe itp) troszkę sobie poczekają. Nie ma to jak PRYNCYPIALNOŚĆ, szkoda że nie w przypadku innych procesów z podtekstem politycznym (np. Obywateli RP przeciwstawiających się faszyzacji Polski).

 • Tworzywa 500

  Oceniono 35 razy 11

  A premier Pinokio mówi i poświadcza nieprawdę i też został skazany, a nikt go nie odwołuje! No więc Prezydent Zdanowska może startować w wyborach i pełnić swój urząd. Proste!

 • yan57

  Oceniono 28 razy 10

  jak to było ..murem za hankę i co łyso pysie misi

 • val_drakul

  Oceniono 44 razy 10

  Teraz szybko do timmermansa
  ostatnia linia obrony

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 48 razy 8

  Mam logiczne pytanie - czy Bank udzielający kredytu poniósł jakąkolwiek szkodę? - Czy kredyt został spłacony w terminie ? Czy ściganie tej Pani było na wniosek Banku udzielającego kredytu?
  Bo jak rozumiem są tu trzy strony w tej sprawie - Pani Prezydent - Jej Partner i Bank . Kto złożył doniesienie do prokuratury - kto się czuł pokrzywdzony ?

 • ajro

  Oceniono 32 razy 6

  to skandal, trzeba powiadomic komisje Europejska i wenecka. Biedna kobieta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX