Kornel Morawiecki o bazach USA w Polsce: Decydować powinni Rosjanie z Amerykanami

Kornel Morawiecki zapytany o bazy amerykańskie w Polsce stwierdził, że tę sprawę powinni rozstrzygnąć między sobą Amerykanie i Rosjanie.

Pomysł Kornela Morawieckiego wprawił w osłupienie Roberta Mazurka, prowadzącego "Poranną Rozmowę" w RMF FM. W jednym z poruszanych w programie tematów były zapowiadane przez Andrzeja Dudę amerykańskie bazy wojskowe. Gospodarz audycji stwierdził, że "najlepszym sposobem na zagwarantowanie bezpieczeństwa jest sprowadzenie baz amerykańskich". Co na to odpowiedział marszałek senior?

Kornel Morawiecki o bazach USA w Polsce

Ja bym wolał, żeby tą sprawę rozstrzygnęli między sobą Rosjanie i Amerykanie, żeby Putin...

- powiedział Kornel Morawiecki. Po tym stwierdzeniu prowadzący mu przerwał. - Muszę powiedzieć, że to brzmi jednak horrendalnie - stwierdził Mazurek. Morawiecki bronił się, mówiąc, że "polskie elity, polskie media, polski rząd nastawia Polaków przeciwko Rosjanom".

"Jestem najbardziej propolskim politykiem"

Morawiecki został zapytany też, czy to prawda, że jest "najbardziej prorosyjskim politykiem w Polsce". Stwierdził, że to nie prawda, bo jest "najbardziej propolskim politykiem". Dodał przy tym wątku, że "nie widzi agresywnej polityki" po stronie Rosji.

Więcej o: