Rzecznik Jakiego chciał zakpić z konkurenta. Pokazali mu identyczne zdjęcie jego kandydata

Rzecznik sztabu Patryka Jakiego chciał na Twitterze zakpić z Rafała Trzaskowskiego, publikując jego zdjęcie w samochodzie i podpisując "panicz w dyliżansie". Szkopuł w tym, że Jaki ma niemal identyczne zdjęcie, z tego samego programu Onetu.

Kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi trwa w najlepsze. Kandydaci - szczególniej w dużych miastach - chętnie mówią o komunikacji miejskiej, nowych autobusach czy liniach metra. Ale starają się też w transporcie publicznym pokazywać. Zaś przeciwnicy wytykają, gdy polityk zamiast tramwajem, zostaje "przyłapany" na poruszaniu się samochodem. 

Jacek Ozdoba, rzecznik sztabu kandydata PiS Patryka Jakiego, chciał zażartować sobie z tego, że kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski porusza się jako pasażer auta. Wrzucił jego zdjęcie na siedzeniu pasażera i podpisał: "Panicz i jego dyliżans". 

Zdjęcie nie pochodzi jednak z prywatnego samochodu polityka PO. To kadr z programu Onet Rano, gdzie dziennikarz rozmawia z pasażerem, jadąc po ulicach Warszawy. Dziennikarz Michał Wróblewski zwrócił uwagę, że w programie gościem był zarówno Trzaskowski, jak i kandydat PiS-u. Widać ich na prawie identycznych kadrach w samochodzie. 

Po tym, jak dziennikarze zwrócili uwagę na to, że Jaki ma takie samo zdjęcie jak to, z którego kpił Ozdoba, wpis rzecznika sztabu zniknął z Twittera.

 
Więcej o: