PO wygrywa przed sądem. Mateusz Morawiecki ma sprostować słowa ws. dróg i mostów

Premier Mateusz Morawiecki ma sprostować swoją wypowiedź na temat budowy dróg i mostów za czasów rządu PO-PSL - uznał Sąd Apelacyjny. Rozpatrywał on sprawę złożoną w trybie wyborczym przez Koalicję Obywatelską.

W poniedziałek warszawski Sąd Okręgowy oddalił pozew w trybie wyboczy przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Koalicja Obywatelska żądała sprostowania i przeprosin za słowa które premier Mateusz Morawiecki wypowiedział w trakcie przemówienia w Świebodzinie. Zarzucił tam koalicji PO-PSL, że za jej rządów "nie budowano dróg i mostów".

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej odwołali się jednak od tej decyzji. Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku i uznał, że Morawiecki ma sprostować swoje słowa.

Adwokat Michał Szpakowski zwrócił uwagę, że sąd podtrzymał wcześniejszą opinię, że samo stwierdzenie, że "nie było dróg i mostów" może być retoryczne. Jednak już słowa, że "PO wydało 5 mld w osiem lat, a PiS wydaje tyle w rok lub półtora" poddaje się ocenie i jest fałszywe - napisał adwokat. 

Pozew PO przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu

Mateusz Morawiecki w ciągu 48 godzin musi opublikować oświadczenie w tej sprawie przed głównymi wydaniami programów "Wiadomości" w TVP i "Fakty" na TVN. Oświadczenie ma zostać odczytane i wyświetlone mają zostać plansze z tekstem wypełniającym cały ekran. 

Jak informuje Onet.pl, obwieszczenia ma mieć następującą treść:

Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej.
Więcej o:
Komentarze (409)
Mateusz Morawiecki ma sprostować słowa ws. dróg i mostów za rządów PO
Zaloguj się
 • chopinn

  Oceniono 114 razy 48

  Brawo sady! Sady niezalezne!

  Jakbys sadzic PiS za kazde klamstwo to miejsca by nie bylo na inne rozprawy.

 • lew1313

  Oceniono 50 razy 36

  Scenariusz wydaje się bardzo prosty:
  1. Pan Morawiecki albo nie przeprosi w ogóle, albo zrobi to w sposób mocno wymijający, tak, aby i tak jego było na wierzchu, bo przecież elektorat słucha.
  2. Sędzia wydający ten wyrok już teraz może zacząć pakować walizki.

 • hallski

  Oceniono 88 razy 30

  Może teraz nareszcie dotrze do skundlonego suwerena z jakim łgarzem mamy do czynienia. Chociaż pewnie zaraz po sprostowaniu oświadczą w Ku...zji że sędzia to postkomunistyczny pachołek. A suweren łyknie jak indyk kluche.

 • stachkaz47

  Oceniono 76 razy 14

  On i tatuś-dwaj OSZUŚCI
  co ten żul może sprostować-to że nie jest KŁAMCĄ.

 • bellamoda

  Oceniono 27 razy 13

  Dymisja.Nie ma mandatu poselskiego. Duda ruszył już na ratunek ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX