Lubnauer i Nowacka będą mobilizować Polki. "Nadszedł czas, by użyć praw wyborczych"

Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) oraz Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) zapowiedziały, że będą mobilizować Polki do tego, aby wzięły udział w zbliżających się wyborach.

Konferencja prasowa kobiet związanych z Koalicją Obywatelską została przeprowadzona pod hasłem „Ten rząd obalą kobiety”.

Nowacka i Lubnauer rozpoczynają akcję mobilizacyjną skierowaną do kobiet

- Sto lat temu Polki uzyskały prawa wyborcze i nadszedł najwyższy czas, by tych praw wyborczych użyć z całą siłą i mocą - powiedziała Barbara Nowacka. Liderki partii Nowoczesna i stowarzyszenia Inicjatywa Polska powiedziały, że rozpoczęły akcję mobilizacyjną, która ma zachęcić kobiety do tego, aby głosować w najbliższych wyborach samorządowych.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

- Jako liderki Koalicji Obywatelskiej zdecydowałyśmy, że to jest naszą rolą, żeby zmobilizować kobiety do pójścia na wybory, szczególnie, że na razie mniej kobiet niż mężczyzn deklaruje chęć pójścia na najbliższe wybory - powiedziała Katarzyna Lubnauer. Zdaniem liderek KO bardzo ważne jest to, aby kobiety głosowały i zabierały do urn swoje siostry, córki, przyjaciółki, matki, ale także ojców, braci i mężów.

Koalicja Obywatelska chce spotykać się z wyborcami i przedstawiać program dla Polek

Jakie kroki zostaną przedsięwzięte, aby Polki poszły do urn? Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowicka zapowiedziały, że będą jeździć po kraju i rozmawiać z wyborcami i wyborczyniami, mobilizując kobiety do tego, aby 21 października oddały głos. Nowacka zapowiedziała, że podczas tych spotkań Koalicja Obywatelska będzie przedstawiać swój program, który "może spowodować, że Polki wreszcie będą miały równe prawa, równe szanse, będą bezpieczne w domu, w miejscu pracy, będą bezpieczne społecznie i socjalnie".

Koalicja Obywatelska walczy o głosy kobiet. Mają być darmowe badania ginekologiczne, więcej żłobków i równe płace

Na konferencji prasowej "Ten rząd obalą kobiety" byli obecni także posłanka Nowoczesnej Monika Rosa, członkini KOD Aleksandra Śniegocka oraz sekretarz warszawskich struktur Nowoczesnej Marek Szolc. Politycy przedstawili program samorządowy Koalicji Obywatelskiej, stworzony z myślą o kobietach.

Pierwsza część tego programu nazywa się "Polka zdrowa i świadoma". Opowiadała o nim Monika Rosa, mówiąc, że KO chce zapewnić kobietom 24-godzinny dostęp do ginekologa bez klauzuli sumienia dla wszystkich kobiet (szczególnie niepełnosprawnych), stosowanie standardów opieki okołoporodowej oraz stworzenie lokalnych programów in vitro i szczepień przeciwko HPV.

Marek Szolc zaprezentował część programu nazwaną "Równe szanse". Z zapowiedzi sekretarza Nowoczesnej wynika, że Koalicja Obywatelska chce ułatwić kobietom połączenie kariery zawodowej i macierzyństwa poprzez rozbudowę sieci żłobków i domów malucha, a także podpisanie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, która ma zapewniać Polkom m.in. taką samą płacę za tę samą pracę.

Członkini KOD Aleksandra Śniegocka o programie "Kobieta bezpieczna w mieście". Zapowiedziała, że KO chce zapewnić Polkom kompleksowe wsparcie dla ofiar przemocy domowej, współpracę miast z organizacjami pozarządowymi oraz powołanie miejskiego rzecznika lub rzeczniczki równości.

Więcej o:
Komentarze (86)
Wybory samorządowe 2018. Lubnauer i Nowacka chcą mobilizować Polki do pójścia na wybory
Zaloguj się
 • grzegorzul

  Oceniono 25 razy 11

  zapytałem cztery moje koleżanki pracujące ze mną obok o to czy trzeba je mobilizować...śmieją się do tej pory .....ja z nimi...

 • mrkazzz

  Oceniono 21 razy 5

  No Widzisz Rychu co ty twoje baby Wyczyniają. Wróć, Tupnij noga I zrób porządek. Jeszcze trochę i przekabacą Koło gospodyń wiejskich. Przecież jesteś chłop, jesteś?

 • makary_firsztuk

  Oceniono 28 razy 4

  Ta „Inicjatywa Polska” to jest coś takiego jak kiedyś Tatarzy siedzący na Krymie;
  - Co teraz złupimy?
  - Podole.
  - Jak nazwiemy wyprawę?
  - Inicjatywa Polska.

 • darius112

  Oceniono 34 razy 4

  Łobalić to se możecie flaszkę z takim poparciem

 • pavise

  Oceniono 15 razy 3

  I jak nie zagłosować na te uczciwe, pełne inteligencji oraz planów dla Polski twarze?! No, pytam się, jak ?!

 • yuo7leo9

  Oceniono 8 razy 2

  Cała masa "rycerskich" karków tu się zleciała. Ro najlepszy dowód, że kobiety powinny glosować na Koalicję Obywatelską - inaczej będą miały do czynienia z damskimi bokserami w polityce

 • t0maszek44

  Oceniono 6 razy 2

  Pewnie, że będzie jeździć i namawiać, pani Basia już się widzi w europarlamencie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX