Ryszard Petru o długu Nowoczesnej. "Odpowiedzialność spoczywa na zarządzie"

Były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru w rozmowie w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info odniósł się do problemów finansowych swojej dawnej partii. Stwierdził, że za spłacanie kredytu odpowiada zarząd ugrupowania.

Nowoczesna wciąż boryka się z problemami finansowymi po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe partii z wyborów parlamentarnych w 2015 r., a ugrupowanie utraciło m.in. 4,65 mln zł rocznej subwencji na działalność. Partia była wówczas zmuszona do wzięcia kilkumilionowego kredytu.

O sprawę w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info został zapytany Ryszard Petru, były lider ugrupowania, obecnie przewodniczący koła poselskiego Liberalno-Społeczni.

- Co z długiem Nowoczesnej, który Nowoczesna odziedziczyła po panu? - zapytał prowadzący Michał Adamczyk.

- Nie po mnie - odpowiedział Petru. Dodał, że to zarząd Nowoczesnej złożył wniosek o kredyt i to "na całym zarządzie spoczywa odpowiedzialność".

- Proszę pana, to jest tak, jak ze spółką. Spółka bierze kredyt, prezesi się zmieniają, spółka dalej jest odpowiedzialna przed sądem czy bankiem. Jeżeli zarząd TVP się zmieni, pan Jacek Kurski przestanie być prezesem, to przecież zobowiązania przejmuje nowy zarząd

- tłumaczył Petru.

W maju, krótko po odejściu z Nowoczesnej, Ryszard Petru mówił w programie "Graffiti" w Polsat News, że "Nowoczesna będzie musiała teraz ten dług spłacić sama, beze niego".

- Niech spłacają. Jak chcą, to niech spłacają - dodał wówczas Petru.

Mundial 2018. Ryszard Petru podjął wyzwanie Gazeta.pl. Mógł zdobyć 100 punktów, zdobył 26 [KRÓTKA PIŁKA]

Więcej o:
Komentarze (52)
Ryszard Petru w TVP Info o długu Nowoczesnej. "Odpowiedzialność spoczywa na zarządzie"
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 35 razy 15

  a więc nie wszystkie ryśki to fajne chłopaki LOL.
  oto geniusz, który przed "wejściem w politykę, przepisał majątek na żonę, której później w świetle telewizyjnych kamer przyprawił rogi. w międzyczasie jako specjalista od finansów nie dopilnował tak skomplikowanej operacji jak poprawne "puszczenie" przelewu, zaś jako specjalista od marketingu politycznego bredził o święcie sześciu króli, upadku cesarstwa rzymskiego, rubikoniu i przez pomyłkę trafiał nie na te manifestację, na którą się udawał.
  prawdziwy mastermind!

 • mrkazzz

  Oceniono 23 razy 9

  Huurrrrrrrrrrrra! Rysiek jest nie do zaje.....Bez niego smutno by było. Jak otworzy swoje biuro wyborcze na Maderze to go chyba odwiedzę :-) Szczerze , lubie goscia , jest jak 'missing link' . Dan Brown jest w trakcie pisania nastepnego bestselleru .

 • mrkazzz

  Oceniono 18 razy 6

  Rychu dymał "panienki" w N. A teraz panienki wydymały Rycha. Ale to nic Rychu ogon do góry i do przodu, jedna rada ... nie oglądal się za siebie bo ci z przodu ktoś _ _ _ _ _ _ _ _ _: Mówiąc twoim językiem językiem,h jestem twoim idolem. Precz z dktaturą kobiet!!!. At żywie sockalismus.

 • darius112

  Oceniono 18 razy 6

  Od razu widać że uczony i nosił teczki za Balcerowiczem. Zuch chłopak, takich menagierów potrzebujemy!

 • isiah.thomas

  Oceniono 17 razy 5

  Im prędzej zniknie, tym lepiej dla wszystkich.

 • e50504

  Oceniono 23 razy 5

  Banda wydmuszek i karierowiczów wymyśliła sobie że pobawi się w politykę. Minęły trzy lata, Nowoczesna jest już tylko tematem do żartów, a długi będzie trzeba spłacić xD

 • Marek Nowak

  Oceniono 5 razy 3

  Taka kara za błąd powinna być proporcjonalna do przewinienia,a nie za jeden zły przelew karać całe ugrupowanie na całą kadencję.

 • botwinnik

  Oceniono 5 razy 3

  Wyborcy Nowoczesnej mieli prawo oczekiwać, że ich partia będzie miała takie same warunki funkcjonowania jak inne ugrupowania parlamentarne. Ale Państwowa Komisja Wyborcza zadecydowała inaczej, uznąjąc że z powodu jednego źle wypełnionego przelewu bankowego zabiera Nowoczesnej całą budżetową dotację. Podobnie jak w poprzednich wyborach pozbawiła możliwości funkcjonowania PSL. Jeżeli takie jest prawo, to należy je zmienić - głosując na konkretne ugrupowanie, chcę mieć pewność że będzie miało ono możliwość sprawnego funkcjonowania. Nie zdarzyło się, aby PKW zabrało dotację silnym - ani PO, ani PIS, jak widać, nie miało pecha, aby ich księgowy błędnie sporządził jakikolwiek przelew.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX