Senatorowie podróżują wygodnie. Na lotniskowe saloniki VIP wydano ponad 200 tys. zł

214 tys. zł Senat wydał na lotniskowe saloniki VIP w tym i ubiegłym roku. Senatorowie korzystali z nich zarówno w kraju, jak i za granicą: w Indonezji czy RPA.

O wydatkach senatorów na lotniskowe saloniki VIP donosi "Super Express". Jak podaje dziennik, w 2017 r. na takie wygody Senat wydał 146 tys. zł, w tym roku suma ta doszła do 68 tys. zł. Gdzie senatorowie korzystali z wygód? Zarówno na lotniskach w kraju, jak i za granicą. Ponad 17 tys. zł przeznaczono na saloniki VIP podczas podróży Senatorów do Szwecji na obchody Dnia Polonii. Z saloników korzystano też m.in. w Indonezji i RPA, za co zapłacono kolejno 18 i 26 tys. zł.

Ministerstwo też korzysta

Przypomnijmy, że w czerwcu Gazeta.pl ujawniła, ile na lotniskowe usługi VIP wydano z kasy Ministerstwa Środowiska. W okresie od listopada 2015 r. do maja 2018 r. przeznaczono na to ponad 100 tys. zł. Ze względu na liczne i ważne obowiązki ministra oraz wiceministrów korzystających z saloniku VIP Line, konieczność korzystania z tej usługi spowodowana jest zdecydowanie krótszym czasem oczekiwania na przejście i odprawę - tłumaczył Henryk Kowalczyk, szef resortu.

Więcej o: