Konwencja Kukiz'15. Marek Jakubiak: To jest hańba, że w stolicy nie ma kanalizacji i c.o.

Pod hasłem "Potrafisz Polsko" w warszawskim Teatrze Palladium odbyła się konwencja samorządowa ruchu Kukiz'15. Kandydat na prezydenta stolicy Marek Jakubiak zaprezentował swój spot wyborczy i przedstawił program dla Warszawy.

Do stolicy przyjechało kilkuset zwolenników ruchu, wśród nich posłowie i kandydaci na prezydentów miast z ramienia Kukiz’15. Jako pierwszy przemawiał Paweł Kukiz, który mówił o trzech filarach, na jakich chce oprzeć kraj. - To jawność, która przejawia się między innymi w jawnych umowach, zrównoważone budżety, które zakładają zakaz zadłużania miast i narzędzia demokracji bezpośredniej, w tym na przykład obligatoryjne coroczne referenda bez wymaganych progów - mówił Paweł Kukiz.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wspólne listy z Kukiz’15 ma Prawica RP. Jej założyciel Marek Jurek podkreślał w trakcie konwencji, jak ważny jest udział Polaków w wyborach. „Każde wybory, od wyborów w najmniejszej gminie do wyborów na stanowisko prezydenta RP to jest więcej niż plebiscyt popularności, niż audiotele. To tak naprawdę jest decyzja czego chcemy dla naszego państwa, dla naszych wspólnot, dla naszych dzieci” - mówił Marek Jurek.

Kandydat na prezydenta stolicy Kukiz’15 Marek Jakubiak zaprezentował swój spot wyborczy i mówił o sześciu punktach programowych dla stolicy. To: Mieszkania są wasze, zarabiaj Warszawo, twoje smart city, Warszawa bez korków, przywróćmy tożsamość Warszawie i Warszawa bez wykluczeń.

- Czy to nie jest wstyd? To jest hańba, że w stolicy europejskiego kraju nie ma kanalizacji, centralnego ogrzewania, a tak się dzieje na Pradze - mówił w swoim wystąpieniu kandydat Kukiz'15 na prezydenta Warszawy.  

Marek Jakubiak podkreślał też swoje pochodzenie. - Jestem Polakiem z głębi serca, a Warszawa jest stolicą Polski i stolicą mojego serca. To jest chyba najistotniejsze w tym wszystkim, że stara się w tym momencie warszawiaków "z krwi i kości" zdyskredytować. My przeszkadzamy, bo żaden kandydat praktycznie nie jest z Warszawy - mówił Jakubiak.

W trakcie konwencji Kukiz’15 poinformował, że w czasie wyborów samorządowych wystawi 5200 kandydatów z całego kraju.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: