"Chrześcijanin jest automatycznie najlepszym obywatelem RP". "Rozpacz" po słowach Gądeckiego

- Brak słów. Łzy rozpaczy cisną się do oczu - w ten sposób ks. Stanisław Walczak wyraził sprzeciw wobec słów arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Arcybiskup stwierdził bowiem, że chrześcijanie są "najlepszymi obywatelami".

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną  zastanawiał się co to znaczy być wolnym. W krótkiej wypowiedzi padło zaskakujące stwierdzenie:

Nie ma żadnej wolności wewnętrznej innej, która by była prawdziwie sprzeczna z chrześcijańską wolnością. Kto jest wolny jako chrześcijanin i nie poddaje się tym dążeniom przyziemnym tego świata, ten jest automatycznie najlepszym obywatelem Rzeczpospolitej.

Co ciekawe, chwilę wcześniej Gądecki mówił wcześniej, że należy wychowywać krytyczny rozum, czyli taki, który potrafi oceniać rzeczywistość i odpowiednio reagować na zewnętrzne sytuacje.

Wspomniana wypowiedź zaczyna się w 3:33 minucie:

 

Słowa Gądeckiego skomentował m.in. ksiądz Stanisław Walczak, emerytowany duszpasterz, który przez kilkanaście lat przebywał na misji w Zambii, a później w Niemczech. "Brak słów. Łzy rozpaczy cisną się do oczu. Gniew wzbiera, hierarcha tego formatu opowiada takie rzeczy" - napisał z żalem ksiądz. 

Ksiądz Walczak nie pierwszy raz komentuje bieżącą sytuację w kraju. W ubiegłym roku napisał list otwarty do prezydenta Dudy, po tym, jak ten powiedział o "dzieciach i wnukach zdrajców Rzeczypospolitej". Gdy zaś Jarosław Kaczyński zarzucił Donaldowi Tuskowi "łamanie elementarnych zasad UE", duchowny oznajmił, że prezes PiS "łże w żywe oczy".

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (842)
"Chrześcijanin jest automatycznie najlepszym obywatelem RP". "Rozpacz" po słowach Gądeckiego
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 128 razy 110

  Kościół to jedna wielka degrengolada. Przeginta na wylot faszyzmem i pisobolszewią instytucja nacisku politycznego. Międlar i faszystowskie satanistyczne czarne msze nienawiści w kościołach nie wyskoczyły z kapelusza. Tam mają doskonały grunt i pożywkę aby rozwinąć skrzydła.

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 119 razy 107

  to jest faszyzm - podział ludzi na pierwszy i drugi sort. ten kto daje "na tacę" co niedziela, czyli chrześcijanin, jest pierwszego sortu, pozostali to podludzie... potem biskup będzie tłumaczył, że nic się nie stanie gdy jakiemuś przedstawicielowi podludzi patrioci wybiją zęby albo spalą sklep... co było dalej, wiemy.

 • kosiarz69

  Oceniono 83 razy 81

  Biorąc pod uwagę, że polski katolicyzm nawet nie stał przy chrześcijaństwie, to wszystko się zgadza.

 • lepiregenre

  Oceniono 137 razy 73

  Bardzo dobrze, nasz kler może się już tylko pogrążać w swojej głupocie. Alleluja!

 • spamp12

  Oceniono 72 razy 72

  zapomniał dodać, że chrześcijanin to nie to samo co - katolik (zwłaszcza polski).

 • kletos

  Oceniono 85 razy 71

  Abp. chyba mówił o wyznawcach religii rzymskich-katolików, tak mu się pomyliło ( no bo przecież nie mówił np. o protestantach).

 • piotrus.zibi

  Oceniono 76 razy 66

  Tą bandę trzeba przegonić na cztery wiatry, majątek ( i tak zrabowany) rozdać potrzebującym zakazać agitacji katolickiej pod karą więzienia!!!

 • wacek321

  Oceniono 65 razy 59

  Najlepszy chrześcijanin to ksiądz pedofil i ci co go chronią.Wszak pedofilia to nie jest dążenie przyziemne a to jego nienarzucona wolna wola.Już wiemy kto jest najlepszym obywatelem RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX