"Chrześcijanin jest automatycznie najlepszym obywatelem RP". "Rozpacz" po słowach Gądeckiego

- Brak słów. Łzy rozpaczy cisną się do oczu - w ten sposób ks. Stanisław Walczak wyraził sprzeciw wobec słów arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Arcybiskup stwierdził bowiem, że chrześcijanie są "najlepszymi obywatelami".

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną  zastanawiał się co to znaczy być wolnym. W krótkiej wypowiedzi padło zaskakujące stwierdzenie:

Nie ma żadnej wolności wewnętrznej innej, która by była prawdziwie sprzeczna z chrześcijańską wolnością. Kto jest wolny jako chrześcijanin i nie poddaje się tym dążeniom przyziemnym tego świata, ten jest automatycznie najlepszym obywatelem Rzeczpospolitej.

Co ciekawe, chwilę wcześniej Gądecki mówił wcześniej, że należy wychowywać krytyczny rozum, czyli taki, który potrafi oceniać rzeczywistość i odpowiednio reagować na zewnętrzne sytuacje.

Wspomniana wypowiedź zaczyna się w 3:33 minucie:

 

Słowa Gądeckiego skomentował m.in. ksiądz Stanisław Walczak, emerytowany duszpasterz, który przez kilkanaście lat przebywał na misji w Zambii, a później w Niemczech. "Brak słów. Łzy rozpaczy cisną się do oczu. Gniew wzbiera, hierarcha tego formatu opowiada takie rzeczy" - napisał z żalem ksiądz. 

Ksiądz Walczak nie pierwszy raz komentuje bieżącą sytuację w kraju. W ubiegłym roku napisał list otwarty do prezydenta Dudy, po tym, jak ten powiedział o "dzieciach i wnukach zdrajców Rzeczypospolitej". Gdy zaś Jarosław Kaczyński zarzucił Donaldowi Tuskowi "łamanie elementarnych zasad UE", duchowny oznajmił, że prezes PiS "łże w żywe oczy".

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: