Jaki: Pieniądze, które wydano na inwestycje w Warszawie, w ciągu 12 lat, drugie tyle oddano mafii

Patryk Jaki na swojej konwencji wyborczej stwierdził, że Warszawa jest 10 lat do tyłu, jeśli chodzi o inwestycje. - Pieniądze, które wydano na wszystkie inwestycje w Warszawie, w przeciągu 12 lat, drugie tyle oddano mafii - powiedział polityk.

Według kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta, władze Warszawy w ciągu ostatnich 12 lat wydały na wszystkie inwestycje ponad 23 miliardy złotych.

- Jednocześnie w tym samym okresie wydano najdroższe grunty w tej części Europy, gdyby sprzedać, to czyste pieniądze, które wracają do miasta. Wydano ok. 4 tys. decyzji reprywatyzacyjnych. Przygotowaliśmy raport, zostanie opublikowany na początku października, który pokaże, ile Warszawa straciła na reprywatyzacji - zapowiada Jaki.

- Wiemy, jaka ma być Warszawa. Warszawa ma niewykorzystany potencjał, ludzi, którzy chcą budować innowacje, dlatego chcemy, żeby powstała dzielnica "Przyszłość", w której będą najniższe podatki dla innowacji w tej części Europy, będzie stanowiła o sile gospodarki jeszcze na wiele lat - przekonuje Patryk Jaki.

Wybory samorządowe 2018. Konwencja wyborcza Patryka Jakiego w Warszawie [NA ŻYWO]

W swoim przemówieniu nawiązał również do cytatu Leopolda Tyrmanda. - Kochamy Warszawę, wszyscy mamy emocje związane z Warszawą, tutaj poznajemy przyjaciół, wielu z nas poznało swoją żoną, męża, tutaj na świat przyszły dzieci, tak jak moje dziecko - wyliczał Jaki.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

- Jak przyjeżdżają do nas znajomi, rodzina, z dumą idziemy do Muzeum Powstania Warszawskiego, dzieła ś.p. prof. Lecha Kaczyńskiego, by pokazać, jak odważna była Warszawa. Z dumą idziemy na plac Piłsudskiego, żeby się pokłonić przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z dumą pokazujemy Centrum Nauki Kopernik. Pokazujemy piękno naszego miasta - wyliczał Jaki.

Rozbudowa metra

W trakcie przemówienia, kandydat na prezydenta Warszawy zwrócił się również do osób, które nigdy nie głosowały na Zjednoczoną Prawicę. - Bardzo proszę, byśmy spróbowali się skoncentrować, co udało się zrobić w ostatnich latach, co można był zrobić, jaka była jakość zarządzania Warszawą - mówił.

Jaki wspomniał również jedną ze swoich obietnic budowa trzeciej i czwartej linii metra w ciągu dwóch kadencji. - Dziękuję panu premierowi za wsparcie planów budowy metra, które gwarantuje, że zbudujemy trzecią i czwartą linię metra - mówi Jaki. - Porównajmy Warszawę z miastami w Europie i na świecie. Warszawa ma mniej kilometrów metra niż stolica Rumunii, Bułgarii, Czech i Węgier - dodaje.

Wybory samorządowe 21 października

W warszawskim Teatrze Palladium odbywa się dziś konwencja wyborcza kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryka Jakiego. Wśród gości m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pierwsza tura jesiennych wyborów samorządowych ma się odbyć 21 października.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: