Morawiecki: Patryk Jaki jest naszym szeryfem. Widzę w nim Johna Wayne'a

Na konwencji wyborczej Patryka Jakiego wystąpił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu, kandydata na prezydenta porównał do jednego z bohaterów westernów.

- Mówimy, że jest naszym szeryfem, że już tak dużo dobrego zrobił, mimo że nie został jeszcze prezydentem Warszawy. Kochałem westerny w przeszłości, widzę Johna Wayne'a w nim, był Lucky Luke, będzie Lucky Jaki! - zażartował premier.

Wybory samorządowe 2018. Konwencja wyborcza Patryka Jakiego w Warszawie [NA ŻYWO]

Później było już na poważnie. Morawiecki stwierdził, że cecha charakterystyczną Jakiego jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków. – Warszawa jak Polska, jest jedna, dla wszystkich. Nie dzieli warszawiaków na przyjezdnych i tych, którzy się tu urodzili – ocenił premier.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

W trakcie przemówienia, premier skrytykował również program wyborczy Rafała Trzaskowskiego, głównego konkurenta Jakiego. - Wiecie, jak powstał program rywala, pana Trzaskowskiego z PO? Bardzo prosto. Zebrano wszystkie obietnice z roku 2006, 2010 i 2014, posklejano je razem taśmą klejącą i tak mamy program niespełnionych obietnic - stwierdził Morawiecki.

Premier pozwolił sobie również na złośliwość wobec Trzaskowskiego. - Kiedy Patryk Jaki pokazuje nowe linie metra, skąd dokąd, skąd mogą być sfinansowane, to jego rywal pokazuje co najwyżej jakieś nowe ścieżki w parku. A kiedy Patryk przedstawia śmiałą wizję nowej dzielnicy, to jego konkurent śmiało kupuje jakiś dżemik w sklepie - mówił Morawiecki.

Wybory samorządowe 21 października

W warszawskim Teatrze Palladium odbywa się dziś konwencja wyborcza kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryka Jakiego. Wśród gości m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pierwsza tura jesiennych wyborów samorządowych ma się odbyć 21 października.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: