Patryk Jaki zaprezentował nowe hasło. Problem w tym, że to slogan Gronkiewicz-Waltz z 2014 roku

Patryk Jaki zaprezentował nowe hasło w odpowiedzi na słowa Rafała Trzaskowskiego o warszawiakach z krwi i kości. Slogan "Wszyscy tworzymy Warszawę" nie jest jednak nowy. Użyła go w 2014 roku Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Ja głównie zabiegam o poparcie warszawianek i warszawiaków na ulicach, tych z krwi i kości - powiedział w rozmowie z Polsat News Rafał Trzaskowski. Sztab jego głównego konkurenta natychmiast nazwał to próbą segregacji mieszkańców Warszawy.

"Wszyscy tworzymy Warszawę. Nie tylko ci 'z krwi i kości'" - napisał na Twitterze Jaki i opublikował spot, którego tłem jest piosenka "Stałem pod blokiem". Utwór - jak twierdzi jego autor raper HCR - został zainspirowany Patrykiem Jakim i został oficjalną piosenką kampanii kandydata PiS.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

W zamieszczonym przez Jakiego spocie pojawia się tylko krótki fragment teledysku - scena, w której pojawia się sam kandydat. Pozostałe ujęcia były bowiem kręcone we Wrocławiu.

Uważni obserwatorzy sceny politycznej szybko wytknęli, że jest to hasło "Wszyscy tworzymy Warszawę" było już kiedyś użyte. Co więcej, był to slogan kampanii największego wroga Jakiego - Hanny Gronkiewicz-Waltz

"Kandydat Jaki mówi, że 'wszyscy tworzymy Warszawę'... Skądś znam to hasło! Od lat wcielam je w życie. PS Mówiąc o 'naszym mieście' i deklarując, że 'wszyscy je tworzymy', warto płacić tu podatki od momentu, gdy się tu zamieszka, a nie po 6 latach, na potrzeby kampanii. #JakiWstyd" - skomentowała prezydent stolicy.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (174)
Patryk Jaki zaprezentował nowe hasło. Problem w tym, że to slogan Gronkiewicz-Waltz z 2014 roku
Zaloguj się
 • bzychnur

  Oceniono 59 razy 37

  Rodzina na swoim. To by sie nadawalo na haslo Jakiego. W Opolu sie sprawdzilo.

 • matylda1001

  Oceniono 48 razy 26

  Jakiemu podobały się rządy PO. Jedyny problem, że on był wtedy w opozycji. To tak, jak z Kaczyńskim, który dobrze się czuł w PRL-u i miał problem tylko z tym, że to nie on jest przy władzy.

 • radio_wolna_europa_online

  Oceniono 27 razy 25

  Opolanie piszcie: ile mostów i linii metra wybudował Jaki w Opolu? Na ile jego obietnice są wiarygodne? Proszę, napiszcie!

 • darek655

  Oceniono 66 razy 18

  Podać padalca za plagiat.

 • plobywatel

  Oceniono 33 razy 15

  Jaki : "Wszyscy tworzymy Warszawę. Nie tylko ci 'z krwi i kości'"
  A ci pozostali, to z czego są ???
  Jaki się nawinie to warszawiak! Co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX