W agencji rolnictwa na premie wydano 10 mln zł. W 2016 prezes mówił, że nagrody "były ohydne"

W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dwa lata wydano na premie ponad 10 milionów złotych - donosi "Fakt". Nagrody pochodzą z okresu, gdy resortem rolnictwa kierował Krzysztof Jurgiel.

Jak ustalił "Fakt", tylko w 2016 roku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wydano na premie 3,8 miliona złotych. Wypłacano je m.in. dyrektorom, wicedyrektorom w centrali, biurach powiatowych i oddziałach regionalnych.

Rok później było to już 6,7 miliona złotych, co razem daje za okres 2016-2017 ponad 10 milionów złotych. Co ważne, w 2016 roku ARiMR została w zasadzie "wyczyszczona" przez ówczesnego prezesa agencji Daniela Obajtka, obecnie prezesa PKN Orlen.

To właśnie za jego rządów "wymieniono" około 1600 ludzi w agencji. Następcy i nowi szefowie - jak ironizuje "Fakt" - musieli więc szybko wykazać się świetną pracą, skoro zasłużyli na tak sowite premie. Dziennik przypomina też, że jeszcze w listopadzie 2016 roku Obajtek mówił tak o poprzednich dyrektorach:

Gdybyście widzieli skalę, jak ci dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy procedowali, jak dzielili nagrody, to było ohydne.

Lata 2016-2017 przypadają na czasy, gdy resortem rolnictwa kierował były już minister Krzysztof Jurgiel, zastąpiony w czerwcu tego roku przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Za jego czasów, generalnie, dosyć hojnie obdarowywano wszystkich w ARiMR w 2017 roku: na wszystkich szczeblach wypłacono ponad 52 miliony złotych, m.in. w formie nagród. W tym samym czasie pojawiały się krytyczne głosy co do sprawności agencji, która odpowiada m.in. za wypłacanie środków pomocowych dla rolników.

- W ARiMR jest powiedzenie rodem z PiS: „Czerpmy pełnymi garściami z dobrej zmiany, bo i ona przeminie” - komentował złośliwie były minister rolnictwa Marek Sawicki, obecnie poseł PSL, w rozmowie z "Faktem".

Więcej o:
Komentarze (140)
Szefostwo ARiMR otrzymało w dwa lata ponad 10 milionów złotych premii
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 49 razy 19

  Banda złodziei dorwała się do koryt. Tak wygląda w/g PiS dobra zmiana. Ci parszywcy wykorzystają każdą okazję by kraść. Dojna podła, parszywa i złodziejska DOJNA ZMIANA . Poparcie dla złodziei waha się od 38 do 42 % W/g CBOS.

 • fjan

  Oceniono 34 razy 18

  A sami mówili że " wystarczy nie krasć". Teraz mówią że " im się należy ".

 • janus-z333

  Oceniono 31 razy 17

  PiS poszedł po władzę i pieniądze.To pierwsza partia po przemianach z 19898 roku,której celem były pieniądze.Wszystkich tych "trefnych" ministrów i premierów "wystawił" sam Kaczyński.Dziwi więc to,że Kaczyński się dziwi temu procederowi wysysania pieniędzy przez "jego" ludzi z kasy państwa,by nieuprawnionymi premiami,nagrodami obdzielić tych najbardziej biernych ,wiernych,ale miernych.Jak ta zakazana morda może być zohydzona działaniami swoich kolesi ministrów,gdy sam doprowadził do sytuacji,gdzie Polską rządzą ludzie niekompetentni,można rzec ,wtórni analfabeci.Ohydą wydaje mu się wyrzucaniem w błoto pieniędzy w błoto przez tabun ministrów i jak dotąd dwóch premierów,ale nie zohydza go wydawanie publicznych pieniędzy na kabaret pod nazwą Miesięcznice Smoleńskie,których był autorem,nie zohydza go też wielość komisji i podkomisji smoleńskich,na które wydano miliony,jeśli nie miliardy złotych,a ich autor,psychopata Macierewicz,na wątpliwej jakości ekspertów,tych od pękających parówek i puszek piwa,wydał kolejne miliony,czyli po prostu okradliście Polaków.Czy to nie jest ohydne.Oby was szlag z jasnego nieba trafił.

 • stefan-50

  Oceniono 25 razy 15

  Jak nagrody brali "oni" to było ohydne, jak my to "się należały"

 • serenita123

  Oceniono 24 razy 10

  oni nie kradną
  ONI BIOROM, BO IM SIE TE PINIONDZE QRRRŁA NALEŻOM!
  nigdy w Polsce, aż do tej pory nie było tak zachłannej bandy złodziei
  nigdy

 • chi-neng

  Oceniono 38 razy 10

  A ile premii przyznala sobie samej i calej swojej Lesnej Mafii niejaka SZYSZKA? :)

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 19 razy 9

  A suweren w du pca rzucaną mu przez pis mortadelę z okrzykiem: Więcej! Więcej!
  No to PIS kradnie miliony.
  Czyli słucha suwerena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX