Budka pyta, czy fałszowano podpisy na listach PiS. "Mija się z prawdą"

Europoseł PiS Tomasz Poręba zaprzecza, by działacze w powiecie mikołowskim fałszowali podpisy na listach poparcia kandydatów w wyborach samorządowych 2018 r. Pytanie dotyczące fałszerstw zadał politykowi poseł PO Borys Budka.

Poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka napisał na Twitterze o fałszerstwach, które według jego informacji miały mieć miejsce w Łaziskach Górnych powiecie mikołowskim przed wyborami samorządowymi 2018 r..

"Właśnie dostałem taką informację: "Miejska Komisja Wyborca w Łaziskach Górnych złożyła oficjalne zawiadomienie do prokuratury w sprawie sfałszowanych podpisów na listach poparcia kandydatów PiS...(decyzja była jednogłośna)." - brzmiał wpis Budki. Na koniec zapytał europosła PiS i szefa sztabu wyborczego partii Tomasza Porębę, czy ta informacja jest prawdziwa.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018. "Kartki wyglądały na podejrzane"

Podobne informacje opublikowała "Gazeta Wyborcza", która zacytowała burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyrę. Burmistrz potwierdził, że komisja wyborcza postanowiła zawiadomić prokuraturę w związku z wątpliwościami dotyczącymi list poparcia dla kandydatów na radnych PiS w Łaziskach Górnych.

- Problem z podpisami pojawił się na liście w każdym z czterech okręgów w wyborach do rady miasta. Przynajmniej jedna, dwie, czasem trzy kartki wyglądały na podejrzane – mówi jedna z członkiń komisji wyborczej.

Wybory samorządowe. Tomasz Poręba odpowiada

Do wpisu Budki na Twitterze odniósł się Tomasz Poręba, który stwierdził, że poseł PO "mija się z prawdą".

"Listy Prawa i Sprawiedliwości w Łaziskach Górnych zarejestrowane. Protokół zatwierdzony przez miejską komisję wyborczą bez zastrzeżeń. Proszę odpocząć przez weekend i korzystać z ostatnich promieni słońca" - stwierdził Poręba.

Staliśmy pod blokiem z Patrykiem Jakim. Tak kandydat na prezydenta Warszawy poradził sobie w Ursusie

Więcej o:
Komentarze (149)
Wybory samorządowe 2018. Budka pyta, czy fałszowano podpisy na listach PiS. "Mija się z prawdą"
Zaloguj się
 • zgryz3

  Oceniono 54 razy 38

  Nie można mijać się z prawdą, zadając pytanie. Budka otrzymał informację i pyta czy jest prawdziwa. Pan Poręba skończył chociaż podstawówkę?

 • 5m00tny

  Oceniono 51 razy 31

  A co z listami z podpisami poparcia dla PiS dostarczonymi do Komisji Wyborczej w Jaśle po terminie?

 • gabkwi

  Oceniono 51 razy 29

  W nocy zostanie uchwalona przez Sejm ustawa, że partia PiS nie musi mieć wymaganej liczby podpisów i może składać listy po terminie, a co do osób zmarłych Sejm uchwali, że w dniu składania podpisu byli żywi, bo inaczej nie mogliby podpisać. Ziobro umorzy wszystkie postępowania prokuratorskie, a PAD na wszelki wypadek ułaskawi in blanco wszystkich, którzy zbierali dla nich listy poparcia :)

 • baska_w5

  Oceniono 45 razy 21

  Burmistrz i Budka kłamią a jedyny Poręba mówi prawdę? 2:1. Kolejne ugrupowanie kłamczuszków to partia K.Morawieckiego. Ciekawie zapowiadają się te wybory.

 • turbo51

  Oceniono 30 razy 20

  Dlaczego nawet w pisowskim bastionie nie zebrano uczciwie tych paru podpisów ? No ?

 • wawa1920

  Oceniono 36 razy 18

  Znowu trolle harują za dwa zeta,,,,

 • gluteusm

  Oceniono 31 razy 17

  Haha! 40%, a muszą fałszować podpisy! Dobry news, tylko trzeba im bardzo uważnie patrzeć na ręce. Długopis i świeca do zabrania na wybory. Zaznaczamy kandydata, resztę świecujemy, żeby nie dało się bazgrać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX