Budka pyta, czy fałszowano podpisy na listach PiS. "Mija się z prawdą"

Europoseł PiS Tomasz Poręba zaprzecza, by działacze w powiecie mikołowskim fałszowali podpisy na listach poparcia kandydatów w wyborach samorządowych 2018 r. Pytanie dotyczące fałszerstw zadał politykowi poseł PO Borys Budka.

Poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka napisał na Twitterze o fałszerstwach, które według jego informacji miały mieć miejsce w Łaziskach Górnych powiecie mikołowskim przed wyborami samorządowymi 2018 r..

"Właśnie dostałem taką informację: "Miejska Komisja Wyborca w Łaziskach Górnych złożyła oficjalne zawiadomienie do prokuratury w sprawie sfałszowanych podpisów na listach poparcia kandydatów PiS...(decyzja była jednogłośna)." - brzmiał wpis Budki. Na koniec zapytał europosła PiS i szefa sztabu wyborczego partii Tomasza Porębę, czy ta informacja jest prawdziwa.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018. "Kartki wyglądały na podejrzane"

Podobne informacje opublikowała "Gazeta Wyborcza", która zacytowała burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyrę. Burmistrz potwierdził, że komisja wyborcza postanowiła zawiadomić prokuraturę w związku z wątpliwościami dotyczącymi list poparcia dla kandydatów na radnych PiS w Łaziskach Górnych.

- Problem z podpisami pojawił się na liście w każdym z czterech okręgów w wyborach do rady miasta. Przynajmniej jedna, dwie, czasem trzy kartki wyglądały na podejrzane – mówi jedna z członkiń komisji wyborczej.

Wybory samorządowe. Tomasz Poręba odpowiada

Do wpisu Budki na Twitterze odniósł się Tomasz Poręba, który stwierdził, że poseł PO "mija się z prawdą".

"Listy Prawa i Sprawiedliwości w Łaziskach Górnych zarejestrowane. Protokół zatwierdzony przez miejską komisję wyborczą bez zastrzeżeń. Proszę odpocząć przez weekend i korzystać z ostatnich promieni słońca" - stwierdził Poręba.

Staliśmy pod blokiem z Patrykiem Jakim. Tak kandydat na prezydenta Warszawy poradził sobie w Ursusie

Więcej o: