Wybory samorządowe 2018. Działacze partii Kornela Morawieckiego przynieśli podpisy zmarłych

Działacze partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego próbowali zarejestrować w Warszawie listę poparcia przed wyborami samorządowymi 2018 r. Problem w tym, że na liście znalazły się podpisy nieżyjących osób - podaje TVN24.

Założona dwa lata temu partia posła i marszałka seniora Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni startuje również w wyborach samorządowych 2018 r. Jak podaje TVN24, w siedzibie miejskiej komisji wyborczej w Warszawie kilku działaczy Wolnych i Solidarnych chciało zarejestrować listę z podpisami nieżyjących osób.

Komisja miała wskazać na nieprawidłowości w przypadku 198 na 200 podpisów. Kilkanaście z nich należało do zmarłych. - Złapaliśmy nie za rękę, a za obydwie. Tam jest dużo nieprawidłowości. Kilkanaście podpisów pochodziło od osób zmarłych w ciągu ostatnich dwóch lat. To mogła być lista podpisów zebranych w wyborach parlamentarnych - mówi portalowi tvn24.pl jeden z członków komisji.

Wybory samorządowe 2018. Komentarz Wolnych i Solidarnych

W opublikowanym na stronie internetowej komunikacie przewodniczący partii Kornel Morawiecki poinformował o unieważnieniu pełnomocnictw jedenastu osobom "z powodu zaniechań bądź szkodliwych działań w procesie tworzenia i rejestracji list partii Wolni i Solidarni w wyborach samorządowych".

"Nie wiemy czy to prowokacja, czy to niedopatrzenie, nie do zweryfikowania dla nas, bo listy poparcia dla struktury, którą buduje się w trakcie wyborów, przynoszą różni ludzie.
Gdyby śledztwo wykazało intencjonalne oszustwo jesteśmy za pełnym ujawnieniem jego skali i za ukaraniem winnych, którzy sami wykluczyli się z naszego grona ochotników ofiarnie pracujących na rzecz zarejestrowania naszych list" - napisał na Facebooku Kornel Morawiecki.

Wybory samorządowe 2018 r. odbędą się 21 października. Druga tura - 4 listopada.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Duda w USA. Były słowa o przyjaźni, ale Trump nie zapomniał o pieniądzach. 'Polska będzie płacić miliardy'

Więcej o: