Andrzej Duda komentuje zdjęcie przy biurku Donalda Trumpa. Popełnił dwa lapsusy

Prezydent Andrzej Duda dyskutuje na Twitterze na temat zdjęcia z Donaldem Trumpem. Głowa państwa odpowiedziała dziennikarce "Gazety Wyborczej".

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. słynnego zdjęcia przy biurku Donalda Trumpa. Duda opisywał, że w całej sprawie doszło do "szyderstw i napadu lewackich mediów".

Do tematu odniosła się dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska, która stwierdziła na Twitterze, że takimi słowami prezydent "przejmuje język Pawłowicz i nacjonalistycznych trolli". "To nie przystoi głowie państwa" - skwitowała.

Dziennikarce odpowiedział sam prezydent. Poradził, by Wielowieyska wspomniała o merytorycznej stronie jego wizyty. I zaczął wyliczać tematy poruszane z Donaldem Trumpem. Pozostawiamy oryginalny zapis wpisu prezydenta, później wyjaśnimy dlaczego:

"Ford Trump", North Stream 2, Three Seas Initiative, Visa Waiver Program for Poland - o tym rozmawialiśmy. W mediach za oceanem o tym piszą i dyskutują. A u nas? Jesteście Państwo dziennikarzami? Really?!?

- napisał prezydent Andrzej Duda.

Co zwraca uwagę? Na pewno wrzucenie słowa "really", czyli "naprawdę". Ten "polglish" nie przypadł do gustu np. dziennikarzowi RMF FM.

Dwa błędy prezydenta. "Ford Trump i "North Stream"

Gdy dokładniej przeczytamy, co napisał prezydent, zauważymy dwa błędy. Po pierwsze "Fort Trump", a nie "Ford Trump" (chodzi o nazwę dla amerykańskiej bazy w Polsce - red.). Drugi błąd dotyczy gazociągu Nord Stream 2, który prezydent nazwał "North Stream".

Te dwa lapsusy oczywiście prezydentowi wytknięto, ale nie zrobili tego wszyscy. Np. portal Niezalezna.pl zachwyca się "ripostą" prezydenta, pisząc, że dziennikarka "upomniała głowę państwa" i "raczej nie spodziewała się takiej odpowiedzi".

Więcej o:
Komentarze (392)
Zdjęcie Duda - Trump. Andrzej Duda komentuje
Zaloguj się
 • maciejwscieklica

  Oceniono 133 razy 71

  faktycznie !
  onemu to z ruchadłemn lesnym mysli wymieniać a nie w polityce robic
  i tyle

 • grassde

  Oceniono 82 razy 40

  A ja tam widzę tylko nieudolną obronę (przez atak) po kolejnej (ile jeszcze???) kompromitacji rezydenta.

 • brylant1

  Oceniono 71 razy 37

  Mnie zastanawia to jego wieczne podekscytowanie,niezdrowe podniecenie, pobudzenie coś jaku 10-12 latków którzy znaleźli w szafce taty Playboya. Gość jest albo totalnie nieobyty w wielkim świecie albo ma ukrytą jaką chorobę psychiczną - cieszyć się jak dziecko że może postać przy biurku? Gość reprezentuje 36 mln ludzi a zachowuje się jakby pierwszy raz wyszedł z domu do knajpy (wszystko go podnieca i fascynuje) Ale on się uczy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX