"Szyderstwa i napad lewackich mediów". Duda przemówił w sprawie zdjęcia przy biurku Trumpa

Andrzej Duda w końcu skomentował słynne już zdjęcie przy biurku prezydenta USA. Zrobił to nawet w stylu Donalda Trumpa. Oberwało się więc "lewackim mediom", które dokonały "napaści" na jego osobę. Prezydent wspomniał też o swoim "chłopskim sprycie".

Po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA jednym z szeroko opisywanych wątków stało się to, jak został on przyjęty w Waszyngtonie przez Donalda Trumpa.

Chodzi oczywiście o słynne już zdjęcie, na którym polski prezydent stoi przy stole, podpisując nową deklarację współpracy z USA, podczas gdy Donald Trump siedzi wygodnie na krześle. Andrzeja Dudę obśmiał np. były prezydent Lech Wałęsa, z kolei szef MSZ Jacek Czaputowicz wskazywał, że "dopuszczenie do biurka to zaszczyt".

Wydawać się mogło, że już wszyscy o tym zdjęciu się wypowiedzieli. A jednak nie: zabrakło przecież głosu samego prezydenta. Andrzej Duda skomentował sprawę trochę jak zwykł to robić Donald Trump: na Twitterze i ze sporą liczbą oskarżeń.

Andrzej Duda o zdjęciu: Szyderstwa i napad lewackich mediów

W podobnym stylu, już wiele razy, pisał Trump, który właśnie to medium społecznościowe polubił najbardziej do "rozliczania się" z nieprzychylnymi mu mediami czy politycznymi oponentami.

Oto, co napisał prezydent Andrzej Duda, komentując zdjęcie z Trumpem:

Szyderstwa i napad lewackich mediów oraz niektórych polityków i komentatorów, o znanych poglądach, pokazują sukces wizyty Waszyngtonie. Gdyby tak nie było to by ją przemilczeli jako nieważną. Dziękuję za te wyrazy uznania!

Prezydent: Piszą też o moim "chłopskim sprycie"

Prezydent na "szyderstwach i napadzie lewackich mediów" nie skończył jednak tweetowania. Udostępnił też kolejny wpis, tym razem z omówieniem tekstu "Deutsche Welle", gdzie niemieccy komentatorzy wskazywali na "chłopski spryt" Andrzeja Dudy.

W Niemczech piszą jednak też o „chłopskim sprycie Dudy”. Są więc i komplementy ;-)

- napisał prezydent.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: