Wybory samorządowe 2018. Radom. Marzena Wróbel wystartuje z list Kukiz'15

Marzena Wróbel, była posłanka PiS i Solidarnej Polski, będzie jedynką na listach Kukiz'15 w Radomiu. - Bardzo odpowiada mi sposób podejmowania decyzji w Kukiz'15. Jest dyskusja - chwaliła ugrupowanie Wróbel.

Marzena Wróbel wraca do polityki. Nauczycielka i posłanka Sejmu V, VI i VII kadencji wystartuje z pierwszego miejsca na listach ruchu Kukiz'15 w Radomiu.

Radom. Marzena Wróbel jedynką Kukiz'15

Dlaczego akurat to ugrupowanie? - Bo taką dostałam propozycję. Bardzo odpowiada mi sposób podejmowania decyzji w Kukiz'15. Jest dyskusja, a nie tak, jak w innych partiach, lider postanawia i reszta musi się podporządkować. Poza tym to lista prawicowa, a ja nie zmieniłam poglądów - mówiła Wp.pl.

Wróbel myśli o powrocie także do wielkiej polityki. Na razie jednak, jak przyznała portalowi, chce skupić się na samorządzie w Radomiu, z którym jej rodzina jest "związana od 100 lat".

Marzena Wróbel. Z AWS przez PiS do SP

Wróbel karierę polityczną zaczynała w AWS, z list której bezskutecznie startowała do Sejmu w 2001 r. Powiodło jej się w wyborach w 2005 r., kiedy została posłanką z listy PiS.

Do Sejmu dostała się także w 2007 r. i w 2011 r. (również z list PiS). Podczas VII kadencji parlamentu przystąpiła do klubu Solidarnej Polski i została usunięta z PiS. W 2012 r. tworzyła partię Solidarna Polska, by po dwóch latach ją opuścić.

Wróbel. Polityk i nauczycielka w Radomiu

W 2014 r. bezskutecznie ubiegała się o fotel prezydenta Radomia ze stowarzyszenia Radomianie Razem. W wyborach w 2015 r. próbowała dostać się do Senatu jako kandydatka niezależna. Ostatnio wróciła do zawodu i pracowała jako nauczycielka.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: