Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej na liście kandydatów PiS w Białymstoku

Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało listę kandydatów na radnych Białegostoku. Wśród osób zabiegających o mandat radnego jest m.in. były prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku.

17 września o godzinie 24:00 minął termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych. W Białymstoku swoje listy zarejestrowała Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Wśród kandydatów PiS znalazły się osoby związane z organizacjami skrajnie prawicowymi.

Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej kandydatem PiS na radnego Białegostoku


Z numerem siódmym na liście kandydatów do Rady Miasta Białegostoku w okręgu wyborczym nr 3 startuje Bartosz Sokołowski, 23-letni były prezes Młodzieży Wszechpolskiej z Białegostoku. Bartosz Sokołowski był obecny m.in. podczas palenia kukły Ryszarda Petru. Po tym wydarzeniu tłumaczył mediom, że kukła pełniła funkcję Marzanny, a jego grupa pożegnała w ten sposób zimę. O komentarz do tej sprawy dziennikarze TVN24 poprosili posła PiS Jacka Żalka. - Spalenie kukły to zwyczaj to zwyczaj, który przyszedł do nas z Zachodniej Europy, w Niemczech palenie kukieł jest codziennością. Jeżeli ktoś wzoruje się na Niemcach, Francuzach, przynosi te zwyczaje do Polski, nie znaczy, że od razu jest kimś kontrowersyjnym.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Bartosz Sokołowski jest także asystentem posła Adama Andruszkiewicza - posła na Sejm VIII kadencji, byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. Na swoim koncie na Twitterze kandydat PiS na radnego Białegostoku pisze sam o sobie, że jest "ukształtowany w Idei Narodowej, zainteresowany geopolityką, historią i sportem".

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej startują z ramienia PiS. "To skandaliczne"

Drugim kandydatem startującym z list Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku jest Marcin Zabłudowski, który ubiega się o stanowisko radnego w Sejmiku Województwa Podlaskiego. Podczas konferencji, na której przedstawiono jego kandydaturę, został przedstawiony jako historyk i dziennikarz. Marcin Zabłudowski znany jest m.in. z wydarzenia z 2016 w czasie którego zakłócał spotkanie prezydenta Lecha Wałęsy z przedstawicielami Komitetu Obrony Demokracji.

Obecność osób związanych z Młodzieżą Wszechpolską oburza niektórych spośród lokalnych polityków. - To skandaliczne, że na listach PiS znajdują się kandydaci, którzy wywodzą się ze środowiska Młodzieży Wszechpolskiej, czyli środowiska, które promuje nacjonalizm, nienawiść i nietolerancję. Nie pozwolimy, by PiS zburzył naszą jedność, nie będzie zgody na nacjonalizm w Białymstoku- powiedziała Jowita Chudzik z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z TVN24.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (52)
Młodzież Wszechpolska na liście kandydatów PiS w Białymstoku
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 16 razy 10

  tak są zdesperowani że przestali się krępować

 • ja-sio7

  Oceniono 13 razy 9

  ten pierwszy (Sokołowski) twierdzi że jest żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych - hehehehe

 • senior2244

  Oceniono 18 razy 8

  Przecież naziści , faszyści i bandyci kibole to zaplecze PiSuarów .Muszą tej bandzie czymś płacić.

 • antropoid

  Oceniono 23 razy 7

  PiS - ten propagandowy "kolos" na chwiejnych kaczych łapkach nie ma kadr, to musi przygarniać co popadnie.
  Najczęściej byle co.

 • pysio62

  Oceniono 20 razy 6

  "Wlasciwi ludzie" na "wlasciwym miejscu". Czy jest jakas znaczaca roznica miedzy PIS-owcem a Wszechpolakiem?

 • Ada Par

  Oceniono 5 razy 5

  A kogoś to jeszcze dziwi??? Ciągnie swój do swego.
  Bandyci i faszyści zawsze mieli po drodze.

 • ches-ter70

  Oceniono 15 razy 5

  Jak można głosować na ludzi z Młodzieży Wszechpolskiej dla których bohaterem jest zabójca prezydenta Narutowicza, Eligiusz Niewiadomski?

 • sierra65

  Oceniono 11 razy 5

  jacek żalek - inna łachudra kandydująca w Białymstoku : w 1998 roku jako 25-latek zasiadał w radzie miejskiej, reprezentując najpierw AWS, potem – od 2000 roku – Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe. W 2001 roku został prezesem Konwokacji Konserwatywnej, należał też do Stowarzyszenia Koliber. Był również członkiem władz krajowych Przymierza Prawicy. W 2002 roku został radnym miejskim jako bezpartyjny radny klubu Ligi Polskich Rodzin. W 2003 roku z tegoż klubu go usunięto. Wówczas przystąpił do Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego.W 2004 został członkiem Unii Polityki Realnej Janusza Korwina-Mikke. W 2006 roku startował do sejmiku województwa podlaskiego z listy PiS, a gdy ogłoszono przedterminowe wybory, żalek znowu wystartował z listy Platformy Obywatelskiej. W 2013 roku Platforma zawiesiła go w prawach członka klubu parlamentarnego za wielokrotne łamanie dyscypliny w głosowaniach, żalek odszedł z PO i dołączył do jarosława gowina, a w 2015 roku został posłem po raz trzeci, tyle że z listy PiS. W styczniu 2016 roku Sejm głosował nad uchyleniem immunitetu dla żalka - wnioskowała o to policja, chcąc go ukarać za przekroczenie prędkości, żalek uważa, że kobiety powinny donosić ciążę z martwym płodem, bo co im to szkodzi !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX