Jarosław Kaczyński odebrał statuetkę: Byłem tylko skromnym pracownikiem winnicy pańskiej

Jarosław Kaczyński odebrał nagrodę za zjednoczenie prawicy po katastrofie smoleńskiej i w konsekwencji "dobrą zmianę" po wygranych wyborach. Pretekstem do wręczenia statuetki były 8. urodziny prawicowego portalu wPolityce.pl.

Podczas jubileuszowej uroczystości wręczona została wyjątkowa nagroda - statuetka Biało-Czerwonych Róż wPolityce.pl. Tegorocznym laureatem został prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Odbierając statuetkę Jarosław Kaczyński powiedział, że po tragedii, jaką była katastrofa smoleńska, udało się zaktywizować wiele środowisk, co ostatecznie przełożyło się na zwycięstwo prawicy.

Nie byłem demiurgiem wszystkiego, co się w Polsce działo. Po tragedii smoleńskiej doszło do aktywizacji wielu grup społecznych, wielu ludzi przedtem biernych, podjęło aktywność. Wielu ludzi zaczęło być bardziej aktywnych. Były wspaniałe pomysły, jak ten pomysł z portalem. Tylko dzięki temu można było zmienić bieg historii w Polsce, który rzeczywiście wydawał się zdeterminowany przez ogromną przewagę zasobów naszych przeciwników. Ale udało się, a ja byłem tylko skromnym pracownikiem winnicy pańskie

- mówił prezes PiS.

Na gali oprócz Jarosława Kaczyńskiego, obecni byli byli m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicepremier Piotr Gliński oraz prezes TK Julia Przyłębska.

Laudację na cześć prezesa Kaczyńskiego wygłosił Michał Karnowski.

Część obietnic Morawieckiego od dawna jest realizowana. A jedna skrywa duże podwyżki opłat

Więcej o: