Wybory samorządowe 2018. Martin Saczek - kandydat na prezydenta Częstochowy obiecuję walkę z dyskryminacją

Wybory samorządowe 2018. Jednym z kandydatów na prezydenta Częstochowy jest Martin Saczek. Oprócz niego o pełnienie funkcji włodarza miasta ubiega się jeszcze pięć osób.

Pozostali kandydaci na prezydenta Częstochowy to: Marcin Maranda ze Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy, Tomasz Jaskóła z partii Kukiz 15, Jacek Krawczyk z PO, Artur Warzocha z PiS-u oraz obecny prezydent, Krzysztof Matyjaszczyk, startujący z ramienia SLD.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Kim jest Martin Saczek?

Martin Saczek ma 27 lat i jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w zarządzaniu innowacjami ekologicznymi w mieście. Kandyduje z ramienia Partii Razem, a jego komitet wyborczy nosi nazwę „Otwarta Częstochowa”. Organizacji zapowiedziała walkę z wszelkimi przejawami dyskryminacji.

Częstochowa. Walka z dyskryminacją

Komitet zadeklarował takie działania jak objęcie patronatem miasta marszu równości, nadanie ulicom Częstochowy nazwisk kobiet, integracja i kursy językowe dla imigrantów. Utworzony ma być hostel dla młodzieży LGBT, gdzie każdy nastolatek znajdzie odpowiednie wsparcie psychologa.

Poza tym komitet chce poprawić jakość życia osób niepełnosprawnych znosząc bariery architektoniczne oraz zatrudniając w urzędach asystentów odpowiedzialnych za obsługę osób niepełnosprawnych i głuchych.

Martin Saczek – obietnice wyborcze

Martin Saczek obiecuje budowę tanich mieszkań na wynajem, utworzenie ośrodków pomocy dla osób starszych i dla dzieci do lat trzech oraz zwiększenie porządku w przestrzeni publicznej. Poza tym chce wraz z mieszkańcami decydować o budżecie miasta oraz miejskich inwestycjach.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: