Wybory samorządowe 2018 Łódź - kandydaci na prezydenta [SYLWETKI]

Kto zostanie prezydentem Łodzi? Do tej pory poznaliśmy sylwetki ośmiu kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych 2018. Jednak termin zgłaszania kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów kończy się 26 września, a więc lista chętnych do objęcia fotela prezydenta Łodzi może się wydłużyć.

Swoich kandydatów na prezydenta Łodzi przedstawiły m.in. Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, SLD Lewica Razem oraz Kukiz'15.

Wybory samorządowe 2018. Sylwetki kandydatów na prezydenta Łodzi: Hanna Zdanowska - kandydatka Koalicji Obywatelskiej oraz SLD

Hanna Zdanowska to kandydatka popierana zarówno przez Koalicję Obywatelską, jak i przez SLD. Kandydatka największych partii opozycyjnych to urzędująca prezydent Łodzi, która sprawuje ten urząd od 2010 roku. Hanna Zdanowska urodziła się w 1959 roku w Łodzi. Ukończyła studia z zakresu inżynierii środowiska na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej.

W 2006 roku otrzymała mandat radnej Łodzi, rok później została wybrana na posła z list Platformy Obywatelskiej. W 2010 roku wygrała wybory na prezydenta Łodzi, cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. W 2015 była jednym z założycieli komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Waldemar Buda - kandydat PiS


Waldemar Buda to kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Urodził się w 1982 roku w Turku. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, w 2011 roku podjął praktykę w zawodzie radcy prawnego. W 2014 roku został radnym w Radzie Miejskiej w Łodzi, rok później kandydował w wyborach parlamentarnych i został wybrany na posła VIII kadencji.

Rafał Górski - kandydat Kukiz'15


Rafał Górski urodził się w 1974 roku w Zduńskiej Woli. Ukończył studia na  Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Rafał Górski jest działaczem społecznym.

Był zaangażowany m.in. w działalność stowarzyszenia Obywatelski Ruch Ekologiczny, uczestniczył w takich kampaniach społecznych jak Tiry na tory czy Obywatele decydują.  Był także członkiem Komisji ds. GMO przy ministrze środowiska. Pełni funkcję prezesa Instytutu Spraw Społecznych. W 2018 roku został kandydatem partii Kukiz'15.

Krzysztof Lipczyk - kandydat Wolność

Krzysztof Lipczyk, urodzony w 1985 roku, jest kandydatem partii Wolność. Ukończył studia na Uniwersytecie Łódzkim na kierunkach rachunkowość i finanse przedsiębiorstw oraz prawo podatkowe.

Zbigniew Maurer - kandydat KWW Akcja Narodowa


Zbigniew Maurer to kandydat KWW Akcja Narodowa. Urodził się w 1949 roku, jest przedsiębiorcą. W 2002 roku kandydował na prezydenta Łodzi, jednak przegrał. W 2013 roku pełnił funkcję pełnomocnika inicjatorów odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, jednak do postulowanego referendum nie doszło.

Piotr Misztal - kandydat KWW Bezpartyjni 


Piotr Misztal urodził się w 1965 roku w Łodzi. Jest kandydatem KWW Bezpartyjni - Piotr Misztal. Prowadzi działalność gospodarczą, w 2010 roku założył firmę deweloperską. W 2005 roku był posłem na Sejm V kadencji, startował z listy Samoobrony RP. W 2006 bezskutecznie starał się o wygraną w wyborach na prezydenta Łodzi.

W latach 2006-2007 był doradcą prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego ds. inwestycji zagranicznych. W 2014 roku po raz drugi ubiegał się o stanowisko prezydenta Łodzi, rok później bezskutecznie kandydował w wyborach do Senatu z ramienia Samoobrony.

Urszula Niziołek-Janiak - kandydatka KWW Koalicja Tak!


Urszula Niziołek-Janiak urodziła się w 1967 roku w Radomiu. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2008 roku jest działaczką społeczną związaną z Łodzią. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Koalicja Tak!. Była radną Rady Miejskiej w Łodzi w latach 2010-2018. Kandyduje z listy KWW Koalicja Tak!.

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom - kandydatka niezależna

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom urodziła się w 1964 roku. Jest kandydatką niezależną, startuje z list własnego komitetu wyborczego. Z zawodu jest filologiem. Została oznaczona medalem Solidarności oraz Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce przed 1989 rokiem.

Jest prezesem Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich. O stanowisko prezydenta Łodzi starała się także w poprzednich wyborach samorządowych.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (12)
Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na prezydenta Łodzi
Zaloguj się
 • bruna5

  Oceniono 8 razy 6

  Będzie ciężko wygrać Zdanowskiej. Łódź, to miasto prostych ludzi, a ktoś taki wierzy w przedwyborcze obiecanki - cacanki, tradycyjnie serwowane przez kandydata PiSu(Waldemar Buda). Jedna z wielu obiecanek: komunikacja miejska całkowicie za darmo.

 • krark

  Oceniono 10 razy 6

  SLD popiera panią Hannę Zdanowską? Jeśli to prawda (wiadomość z Czerskiej) to życzę SLD wyniku 4,99% w wyborach parlamentarnych.

  Czarzasty puknij się w czoło, ale tak mocno.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 7 razy 3

  Przy okazji...
  Nowacka POdskakująca razem z Schetino i Lubnałer. Brawo!!! :)
  POcałunek śmierci dla SLD.
  Anatomia Upadku...
  Starzy- skompromitowani postkomuniści przefarbowani na demokratów, gdy tylko wiaterek powiał z innej strony.
  Młodzi- zeszmaceni głodni karierowicze.
  I tyle POzostało:)
  Bul, bul, bul na dno.

 • Staszek Sowiecki

  Oceniono 5 razy 1

  Łodź? Ja pierd....
  Jaki specyficzny klimat :-)
  Unia Jewropejska, środek Polski, jedno z największych miast 'tegokraju', a co najmniej parę takich miejsc, że aż oczy gniją od patrzenia na ten syf.
  Rozwalające się chałupy, przewracające się ogrodzenia, dziurawe jak ser zabłocone uliczki i ci umęczeni, zniszczeni "życiem" ludzie.
  Tylko film o jakieś ruskiej bidzie i patologii kręcić i w Brukseli pokazywać, jaka ta Rosja pod rządami Putina jest beee:)

 • 24marian84

  0

  Ludzie opamiętajcie się kogo chcenie wybrać na prezydenta m.łodzi,panią Zdanowską, która jest kandydatką sitwy która przez osiem lat okradała naszą ojczyznę i naród a pod szyldem reprywatyzacja wzbogacała dobra osobiste.

 • henrykus1943

  0

  Fotografujcie się ze wszystkich stron, ale fotkami wyborów nie wygracie.

 • normalny1977

  0

  Basiu ch........ o wyglądasz na tle Schetino i Lubnauer opamiętaj się.

 • levilindenbaum

  Oceniono 6 razy 0

  Zdanowska wygra w pierwszej turze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX