Wybory samorządowe 2018. Koalicja Obywatelska podaje listę kandydatów w Żywcu

Wybory samorządowe 2018 w Żywcu. Wczoraj na Rynku w Żywcu odbyło się spotkanie przedstawicieli koalicji obywatelskiej z mieszkańcami miasta. Partię reprezentowała była premier obecnie zaś posłanka - Ewa Kopacz, posłanka Małgorzata Pępek, kandydatka na burmistrza Żywca oraz poseł Zdzisław Gawlik, dawny minister Skarbu Państwa.

Koalicja Obywatelska ogłosiła również swoich kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. Podała listy wyborcze do Sejmiku Województwa Śląskiego, powiatu żywieckiego, jak i do rady miasta Żywiec.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018. Ewa Kopacz zachęca do głosowania

Posłanka Ewa Kopacz zachęcała żywczan do udziału w wyborach. Przekonywała, że Małgorzata Pępek to wyjątkowo aktywna posłanka. – Zapytałam ją w drodze tutaj, dlaczego chce być burmistrzem Żywca, jest taka waleczna i tyle dobrych rzeczy robi w Sejmie – fragment wypowiedzi byłej premier przytacza portal dziennikzachodni.pl

– Odpowiedziała mi, że jest osobą, która musi lubi widzieć efekt swojego działania. Pamiętam, z jaką determinacją przychodziła do mnie w poprzedniej kadencji Sejmu do kancelarii premiera i do poszczególnych ministerstw, mając z tyłu głowy wyłącznie interes i dobro swojego Żywca i powiatu – dodała Ewa Kopacz.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w Żywcu

W trakcie spotkania przedstawiono kandydatów Koalicji Obywatelskiej do rady miasta, powiatu żywieckiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego. Jak podaje portal dziennikzachodni.pl wiele z nich to osoby bezpartyjne – nauczyciele, lekarze, przedsiębiorcy, społecznicy, ekonomiści, ale także emeryci i osoby młode.

Do sejmiku powiatu żywieckiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej będą kandydować: Agata Ślęzak, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu oraz Hubert Maślanka, społecznik pracujący w Międzygminnym Związku ds. Ekologii w Żywcu.

Żywiec. Listy wyborcze 

Na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej do rady powiatu żywieckiego znajdą się następujące osoby:

Okręg nr 1 (Żywiec): jedynką będzie Michał Koźlik, dalej zaś: Bogumiła Lach, Kazimierz Zmaczyński, Małgorzata Olechowska-Pawełek, Karolina Stokłosa, Katarzyna Korczak, Tomasz Laburda.

Okręg nr 2 – obejmujący takie gminy jak Świnna, Gilowice, Łękawica i Ślemień – listę otworzy Krzysztof Kania, następnymi w kolejności będą: Michał Czulak, Barbara Satława, Magdalena Gwiżdż, Paweł Omyła i Stanisława Szymik.

Okręg nr 3, pod który podchodzą Czernichów, Łodygowice oraz Lipowa – pierwszy będzie Jacek Kulec, potem: Teresa Mazurkiewicz, Barbara Bysko, Agata Biegun, Łukasz Ecimowicz, Cezary Bąk i Przemysław Babiarz.

Okręg nr 4, obejmujący tereny Jeleśni Koszarawy, „jedynką” będzie Zdzisław Wrzeszcz dalej zaś: Wiesław Smagoń, Beata Gołek-Kasprzak, Robert Prosianowski i Angelina Widuch.

Okręg nr 5, pod który podlegają Radziechowy-Wieprz i Węgierska-Górka, tutaj pierwszy na liście będzie Stanisław Kuliński, a po nim :Elżbieta Borowik, Natalia Cieślik, Kazimierz Szczepaniak, Aleksandra Ziętek, Zbigniew Ślęzak i Barbara Mika.

Dla okręgu nr 6, obejmującego Rajczę, Ujsoły i Milówkę, jako pierwsza na liście wystąpi Małgorzata Rachwał, a potem: Bernadeta Gawryołek, Agnieszka Szczotka, Tadeusz Kochutek, Mateusz Kleinert i Józef Polak.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do rady miasta Żywca

Do rady miasta z okręgu nr 1 wystartują: Bogusław Bogacz, Jolanta Kliś, Paweł Hajduk, Jolanta Sobczak, Dorota Madej, Dariusz Pietraszko i Adam Biłyk.

W okręgu nr 2 kolejność nazwisk będzie następująca: Adam Krztoń, Wojciech Nowak, Mirosław Lańczyk, Jacek Pochopień, Krzysztof Lach, Janina Słonka, Monika Laburda i Monika Kubień.

W okręgu nr 3 jako pierwszy na liście wystąpi Damian Kępka, w dalszej kolejności: Dorota Pawłowska, Bartosz Bizoń, Marzena Stanisławska, Szymon Kamiński, Anna Grzybowska i Bogdan Gowin.

Mieszkańcy okręgu nr 4 będą mogli wybrać wśród następujących kandydatów: Andrzej Janota, Magdalena Czul, Andrzej Handerek, Józefa Polak, Adrianna Gęga-Czarnota, Daniel Janiszewski i Piotr Duniewicz.

Więcej o: