Rafał Trzaskowski poparty przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet jako kandydat na prezydenta Warszawy

Stowarzyszenie Kongres Kobiet poparło kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. 18 września kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych 2018 spotkał się z przedstawicielkami Kongresu Kobiet.

Podczas spotkania zorganizowanego na zaproszenie Kongresu Kobiet Rafał Trzaskowski omawiał z przedstawicielkami stowarzyszenia szczegóły programu wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej. Dyskusja dotyczyła m.in. praw kobiet, ale także edukacji oraz praw mniejszości w Warszawie.

Kongres Kobiet popiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego. "Ma podobną wrażliwość społeczną"

Popieram Rafała Trzaskowskiego dlatego, że jest obdarzony podobną wrażliwością społeczną – podobną do moich koleżanek z Kongresu Kobiet i innych organizacji, z którymi wspólnie walczymy o prawa człowieka i prawa kobiet. Pierwszy raz mam takie poczucie, że mamy bardzo dobrego kandydata, który rozumie problemy osób, które reprezentujemy i chce, żeby Warszawa była miastem równościowym, wolnym od dyskryminacji – powiedziała Anna Kraszewska, socjolog i działaczka społeczna, członkini zarządu Stowarzyszenia Kongres Kobiet.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Plany Trzaskowskiego: darmowe żłobki, równe płace i zero tolerancji dla przemocy wobec kobiet

Przypomnijmy – w lutym tego roku Rafał Trzaskowski zorganizował konferencję prasową pod hasłem #dasięwWarszawie poprawić sytuację kobiet”. Przedstawił wtedy swój program skierowany do warszawianek. Obiecał, że jeżeli zostanie prezydentem Warszawy, zadba o to, aby każde dziecko w Warszawie miało dostęp do bezpłatnego żłobka.

Zapowiedział także, że podczas swojej kadencji będzie zabiegał o wyrównanie płac kobiet i mężczyzn w urzędach, mówiąc jednocześnie, że zawody, w których dominują kobiety, powinny być traktowane priorytetowo podczas podwyższania zarobków.

Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski walczy o głosy kobiet

Rafał Trzaskowski powiedział wtedy także, że sprawą priorytetową jest dla niego to, aby każdy warszawski szpital miejski respektował prawa kobiet. Kandydat PO zapowiedział także, że chce pomóc kobietom, które doświadczyły przemocy fizycznej. Jego zdaniem osoby takie powinny dostawać preferencje jeśli chodzi o uzyskiwanie lokali zastępczych, bez względu na dochody. Przedstawiając swój program „Zdrowa Warszawa”, Trzakowski obiecał także start programu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka dla wszystkich warszawianek w wieku 11-12 lat.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy

Więcej o:
Komentarze (62)
Wybory samorządowe w Warszawie. Kongres Kobiet poparł kandydaturę Rafała Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 20 razy 4

  No Rafał, widzę że znasz bardzo wpływowych ludzi xD

  Z ciekawostek: w ostatnich swoich wyborach Partia Kobiet, mimo zmasowanej ofensywy medialnej dostała łącznie 8000 głosów, z czego 6000 w samej Warszawie, z tym że to było kilka lat temu. Teraz pewnie będzie ze 200 sztuk xD

 • donek.na.madagaskar

  Oceniono 15 razy 3

  Platforma już dawno złożyła i schowała parasol nad nieudolnym Rafałkiem "POmyłką" Czaskowskim z Krakowa.
  Nawet na forum Wybiórczej lemingi już go nie bronią. Wystarczy spojrzeć na komentarze.
  Rafałek się skończył zanim zaczął, hehe

 • magda9600

  Oceniono 15 razy 3

  Poparcie przez feminazistki z Kongresu Kobiet, to jak pocałunek śmierci. Trzaskowski już przegrał te wybory.

 • pol733

  Oceniono 31 razy 3

  No to pajac zwycięstwo ma pewne jak Komorowski, buhahaha.

 • wynanc2

  Oceniono 10 razy 2

  Czaskoski nie ma szans. JAKI prezydentem, a Jakubiak wice. No i wreszcie będzie w tej Warszawie porzundek!

 • saves

  Oceniono 14 razy 2

  Z pewnością jest bardzo wrażliwy. Na przykład dzięki jego szefowej 40000 Warszawiaków może oglądać piękne, wzruszające widoki ze swoich kartonów pod mostami. Ich mieszkania zostały oddane 130-letnim właścicielom.

 • donek.na.madagaskar

  Oceniono 24 razy 2

  POcałunek śmierci dla Czaskowkiego krakusa.
  Czyżby kobiety naprawdę chciały za gospodarza miasta pięknoducha, który wybitą szybę w drzwiach będzie naprawiał im taśmą klejącą (vide ustawka u skarbniczki KOD).
  Żenada.
  Szanujcie się drogie Panie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX