Spotkanie Duda-Trump. Witold Waszczykowski: Będziemy mogli odstraszyć przeciwnika

- Dla nas i dla Amerykanów kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza - mówił Witold Waszczykowski po spotkaniu Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. - Polska i USA mają wspólną listę zagrożeń - dodał.

Andrzej Duda i Donald Trump spotkali się we wtorek w Białym Domu. Witold Waszczykowski był gościem programu "Minęła 20" w TVP Info, gdzie komentował wizytę polskiego prezydenta w USA.

Waszczykowski: Polska i USA mają wspólną listę zagrożeń

- Dla nas i dla Amerykanów kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza - mówił polityk PiS. - Polska i USA mają wspólną listę zagrożeń. Poprzez wzmocnienie obecności na flance wschodniej będziemy mogli odstraszyć przeciwnika - dodał były minister spraw zagranicznych.

Podobnie mówił w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" w Polskim Radiu 24. - Obaj prezydenci potwierdzili, że po to, by odsunąć niebezpieczeństwo, trzeba wzmocnić bezpieczeństwo poprzez obecność wojskową - zaznaczył Waszczykowski.

Wizyta w USA. Fort Trump już niedługo?

We wtorek Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Jednym z poruszonych tematów było powstanie stałej bazy amerykańskiego wojska w Polsce.

Duda w USA. Były słowa o przyjaźni, ale Trump nie zapomniał o pieniądzach. "Polska będzie płacić miliardy"

W środę Waszczykowski mówił, że proces negocjacji w sprawie powstania bazy (nazwanej przez Andrzeja Dudę "Fort Trump") potrwa rok lub dwa. Na początku Pentagon (siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) musi ustalić, jaki charakter będą miały siły USA w Polsce.

Wizyta Andrzeja Dudy w USA i spotkanie z Donaldem Trumpem w Białym Domu

Więcej o: