Spotkanie Duda-Trump. Lech Wałęsa wbija szpilę prezydentowi po wizycie w USA. "Znajdź różnice"

Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku zdjęcia, które pokazują jego spotkanie sprzed lat z Donaldem Trumpem. Porównał je z wizytą w USA Andrzeja Dudy. Na archiwalnych fotografiach, to Trump stoi za Wałęsą.

Lech Wałęsa na swoim Facebooku skomentował wizytę w USA Andrzeja Dudy i jego spotkanie z Donaldem Trumpem.

Prezydent Stanów Zjednoczonych podpisał umowę z Dudą

We wtorek prezydent Andrzej Duda spotkał się w Waszyngtonie z Donaldem Trumpem. Głowy państw Polski i USA podpisały dokument o współpracy. Kontrowersje wzbudziło zdjęcie z wydarzenia - amerykański prezydent siedzi przy biurku, a jego polski odpowiednik musi zadowolić się miejscem stojącym w rogu.

Andrzej Duda stoi, Donald Trump siedzi, a Lech Wałęsa komentuje

Całą sytuację skomentował na swoim Facebooku Lech Wałęsa. Były prezydent zamieścił swoje zdjęcia z Trumpem i zestawił je z fotografią z wizyty Dudy w Białym Domu.

"Znajdź różnice. You find difference" - napisał Wałęsa. Na archiwalnych zdjęciach to on siedzi w fotelu, a Donald Trump, który jeszcze wtedy nie był prezydentem USA, stoi za nim albo siedzi obok i wygląda na uważnie go słuchającego.

Wizyta Dudy w USA. Przyjaźń ma swoją cenę

We wtorek Andrzej Duda poleciał do Stanów Zjednoczonych. W Białym Domu spotkał się z Donaldem Trumpem. Podczas spotkanie prezydent USA skrytykował projekt Nord Stream 2, Duda ogłosił zaś powstanie stałej amerykańskiej bazy w Polsce - "Fort Trump".

Padło wiele słów o współpracy, ale także o kosztach obecności Amerykanów w Polsce.

Ekspert komentuje zdjęcie Dudy stojącego przy siedzącym Trumpie. "To obraza międzynarodowa"

Wizyta Andrzeja Dudy w USA i spotkanie z Donaldem Trumpem w Białym Domu

Więcej o: