Kancelaria Prezydenta usunęła moment, w którym Andrzej Duda zawahał się przed Białym Domem

Podczas powitania polskiej pary prezydenckiej w Białym Domu doszło do drobnego zamieszania - prezydent Andrzej Duda zawahał się w trakcie ustawiania do zdjęcia. Moment pokazała m.in. TVP Info. Kancelaria Prezydenta wycięła jednak tę chwilę z oficjalnych materiałów.

Prezydent Andrzej Duda przez kilka sekund próbujący ustawiać się do zdjęcia przed Białym Domem - takie zdjęcia z wtorkowego spotkania pary prezydenckiej z Donaldem i Melanią Trumpami pokazało m.in. TVP Info.

Niezręczną chwilę usunęła jednak z oficjalnych materiałów Kancelaria Prezydenta. Na nagraniu umieszczonym na Twitterze pominięto moment ustawiania do zdjęcia.

Ekspert: To był dziwaczny taniec

Jak skomentował w rozmowie z Gazeta.pl znawca protokołu dyplomatycznego dr Janusz Sibora, zamieszanie nie było winą polskiego prezydenta Andrzeja Dudy, a Donalda Trumpa i jego urzędników.

- Za ustawienie gości odpowiada strona przyjmująca. Powinien tym kierować prezydent Trump lub amerykański dyrektor protokołu, który powinien znajdować się w pobliżu i dyskretnie zwrócić uwagę. Gdyby amerykański przywódca był odpowiednio spostrzegawczy, poprawiłby to - mówi dr Sibora.

Według eksperta Andrzej Duda powinien stanąć po prawej stronie Donalda Trumpa. Obok polskiego prezydenta powinna znaleźć się Agata Duda, a obok amerykańskiego przywódcy - Melania Trump.

- Wyglądało to trochę jak dziwaczny taniec. Andrzej Duda stanął na miejscu najmniej honorowym, czyli miejscu numer 4, gdzie powinna stać Melania Trump - dodaje dr Janusz Sibora.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: