Witold Modzelewski przed sejmową komisją śledczą ds. VAT: Skala problemu jest zatrważająca

Profesor Witold Modzelewski we wtorek przesłuchiwany był przez sejmową komisję śledczą ds. VAT. - Luka podatkowa w latach 2007-2015 bardzo rosła, to fakt poza sporem - mówił.

Komisja śledcza ds. VAT we wtorek przesłuchuje prof. Witolda Modzelewskiego, prawnika i doradcę podatkowego, byłego wiceministra finansów (w latach 1992-1996), autora pierwszej polskiej ustawy o podatku od towarów i usług (VAT).

Witold Modzelewski przed komisją: Luka podatkowa bardzo rosła

Przewodniczący Marcin Horała (PiS) pytał go, czy skala badanych nieprawidłowości dotyczących wyłudzeń VAT była duża w latach 2007-2015. - W okresie, którym zajmuje się komisja, wielkość różnicy zwanej luką podatkową bardzo rosła, ten fakt jest poza sporem - mówił Modzelewski, cytowany przez Polskie Radio. - Skala problemu jest zatrważająca - dodał.

Komisja śledcza ds. VAT zajmuje się tzw. luką VAT

Powołana w lipcu tego roku komisja śledcza ds. VAT liczy 9 członków i zajmuje się m.in. tak zwaną luką VAT, czyli różnicą między planowanymi a a faktycznymi wpływami z tego podatku w latach 2007-15, za rządów PO. Według szacunków Komisji Europejskiej ta różnica wyniosła ponad 260 miliardów złotych na niekorzyść polskiego budżetu.

Przesłuchanie Modzelewskiego jest pierwszym tej komisji.

Komisja Sprawiedliwości nie zajmie się ustawą o KRS. Posłowie dowiedzieli się o tym z mediów

Więcej o: