Tomasz Gollob wchodzi do polityki. Chce zostać radnym w Grudziądzu. "To wulkan pomysłów"

Tomasz Gollob wystartuje w wyborach samorządowych w Grudziądzu. Najlepszy polski żużlowiec będzie ubiegał się o fotel radnego z list komitetu "Łączy nas Grudziądz".

Najbardziej utytułowany polski zawodnik żużlowy Tomasz Gollob ogłosił, że będzie startował w wyborach samorządowych.

Pochodzący z Bydgoszczy sportowiec będzie kandydował na stanowisko radnego Grudziądza z list komitetu "Łączy nas Grudziądz" obecnego wiceprezydenta miasta Marka Sikory. 

Wybory samorządowe 2018. Gollob będzie "jedynką" w Grudziądzu

- Tomasz potrzebuje dodatkowej aktywności, a miasto potrzebuje takich ludzi - mówił "Gazecie Pomorskiej" Sikora. - To wulkan pomysłów, zwłaszcza w dziedzinie sportu. Jest osobą niepełnosprawną, może wiele rzeczy nam podpowiedzieć w tej dziedzinie. Sam nie spodziewałem się tak pozytywnego odzewu z jego strony - dodał.

Tomasz Gollob będzie startował z pierwszego miejsca w okręgu nr 4. To największy okręg w mieście - do zdobycia jest tu 8 z 23 mandatów do rady miasta.

Tomasz Gollob startuje na radnego

W kwietniu 2017 r. Gollob uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu. Uszkodził wtedy kręgosłup i od tamtej pory porusza się na wózku.

Jest 30-krotnym mistrzem Polski w różnych konkurencjach (indywidualnie, drużynowo, w parze, młodzieżowo) , ponadto zdobył drużynowe mistrzostwo Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: