Dominik Tarczyński ramię w ramię z członkiem AfD. Wiceszef tej partii mówił o "dumie z Wehrmachtu"

Dominik Tarczyński w Stanach Zjednoczonych dostał nagrodę od konserwatywnej organizacji Eagle Forum. Odebrał ją razem z Peterem Bystronem politykiem AfD. To niemiecka partia słynąca z antyimigranckich poglądów. Jej wiceszef przyznał w jednym z wywiadów, że Niemcy powinni być dumni z działań Wehrmachtu.

Dominik Tarczyński odebrał w weekend nagrodę imienia Phyllis Schlafly, amerykańskiej konserwatywnej aktywistki. Jest ona przyznawana za działanie na rzecz tradycyjnych wartości.

Nagroda została wręczona podczas spotkania zorganizowanego przez organizację Eagle Forum w St. Louise w stanie Missouri. W konferencji udział wzięli prawicowi działacze, blogerzy i politycy. Wśród panelistów był m.in. Stefan Molyneux, kanadyjski publicysta, który przekonuje w swoich programach, że iloraz inteligencji uzależniony jest od rasy.

Dominik Tarczyński odebrał nagrodę razem z politykiem AfD

Tarczyński swoją nagrodę odebrał razem z Peterem Bystronem, politykiem Alternatywy dla Niemiec (AfD). To nacjonalistyczna, przez część opinii publicznej uważana za skrajnie populistyczną, partia. To właśnie działacz Alternatywy dla Niemiec, Bjoern Hoecke, nazwał znajdujący się w Berlinie pomnik Ofiar Holocaustu "pomnikiem hańby". Z kolei Kay Nerstheimer, w 2016 r. wybrany do berlińskiej Izby Deputowanych, podzielił się na swoim Facebooku filmem, który przedstawiał tezę, jakoby to Polska była odpowiedzialna za wybuch II wojny światowej.

Szerokim echem odbiły się też słowa wiceszefa partii Alexandra Gauland, który stwierdził w jednym z wywiadów, że Niemcy powinni być dumni z Wehrmachtu. Jeżeli Francuzi lub Anglicy mogą być dumni ze swojego cesarza albo premiera Winstona Churchilla, my mamy prawo być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy w obu wojnach - stwierdził.

Po odebraniu nagrody Dominik Tarczyński i Peter Bystron pozowali wspólnie do zdjęć. Chcieliśmy zapytać posła, czy nie uważa wspólnego odbierania nagród i fotografowania się z przedstawicielem AfD za niestosowne. Nie udało nam się. - Nie rozmawiam z Gazeta.pl - powiedział poseł i się rozłączył.

Szymon Szynkowski vel Sęk: Nie uważam, by to było niewłaściwe

O komentarz poprosiliśmy więc Szymona Szynkowskiego vel Sęka, posła PiS i wiceministra spraw zagranicznych. - Nie uważam, by to było niewłaściwe ze strony posła Tarczyńskiego. Jako politycy spotykamy się z osobami, z którymi w poglądach bardzo głęboko się różnimy i to dotyczy polityków wszystkich formacji. Nie widzę podstawy, by udawać, że nie istnieje formacja, którą poparło ok. 15 proc. wyborców w Niemczech i która jest tam najpoważniejszą siłą opozycyjną - mówi nam Szymon Szynkowski vel Sęk.

W kontekście tej sytuacji sekretarz stanu w MSZ przywołuje przyjazd do Bundestagu Ludmiły Kozłowskiej. - Poseł SPD, który zaprosił panią Ludmiłę Kozłowską do Bundestagu, osobę objętą zakazem wjazdu SIS również robił sobie z nią zdjęcia i nie widział w tym nic złego. Moim zdaniem w tym przypadku sprawa jest dużo poważniejsza. Natomiast śledzenie tego, czy ktoś zrobił sobie z kimś zdjęcie z większym lub mniejszym uśmiechem jest przesadą. Prawo i Sprawiedliwość nie współpracuje systemowo z AfD.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (194)
Dominik Tarczyński odbiera nagrodę z szefem AfD
Zaloguj się
 • stefaniszyn

  Oceniono 68 razy 38

  Hm. A jak tam pisowcy było z wyciąganiem zdjęć polityków PO: Tuska z Putinem, Komorowskiego z biznesmenem od SKOK-ów? Wasze zakłamanie jest niebotyczne.

 • wagadudu

  Oceniono 52 razy 28

  Gó... z gównem zawsze się spotka w dole kloacznym. Nie dziwi nic.

 • grobelozaur

  Oceniono 60 razy 20

  Już od jakiegoś czasu zastanawiam się, kto jest najobrzydliwszym posłem pisu.
  "Wnuczek Wyklęty" Tarczyński, obok panny Pawłowiczówny, Pięty, "Psa" Terleckiego i wiecznie zdziwionej Beaty Mazurek jest w czołówce stawki

 • pronti75

  Oceniono 33 razy 17

  Później pisdusie ze zdjęcia wzięli wspólną kąpiel w jacuzzi. Dominiś tak lubi...

 • taroudant

  Oceniono 40 razy 16

  Należy teraz uroczyście powitać Tarczyńskiego na lotnisku jego ulubionym hajlowaniem. Jak to się nam wybił w świecie ten nierozgarnięty potomek rodziny szmalcowników i folsdojczy.

 • dondario60

  Oceniono 23 razy 15

  Panie Kaczyński Jarosławie! Kontrolujesz Pan choć trochę takich półgłówków jak Tarczyński? Pana rodzice byli w AK, walczyli z hitlerowcami, a pod pana nosem taki k....s brata się z neofaszystami???!!!!!!!

 • karo80.0

  Oceniono 43 razy 15

  Te tępawe mordy wyznawców „tradycyjnych wartości” wiele mówią o tych „wartościach”.

 • radomkid

  Oceniono 42 razy 14

  Niesie się smród szmalcu wśród swoich..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX