Schetyna pozywa Morawieckiego w trybie wyborczym. "Kłamstwa PiS deformują historię"

Kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki, ale wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię przekraczają nie tylko granice przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię - mówi lider PO.

Od kilku dni Platforma zapowiadała, że zamierza iść do sądu. Szczególnie po słowach Mateusza Morawieckiego wypowiedzianych na wiecu w Świebodzinie. Premier mówił wtedy o tym, że koalicja PO-PSL nie budował dróg, wszystko zmieniło się kiedy doszło do władzy PiS. Sytuacje z otwieraniem dróg i odcinków ich budowy, które rozpoczęły się w rzeczywistości za rządów Platformy miały miejsce w ostatnich dniach kilka razy. Ostatnio w weekend Mateusz Morawiecki otwierał fragment ekspresówki S3, na który podpisano umowę w 2014 roku. 

Po tym wydarzeniu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma rozważa skierowanie pozwu w trybie wyborczym. W poniedziałek to potwierdził. 

- Analizowaliśmy z prawnikami te słowa i to kłamstwo, którego użył w swojej wypowiedzi premier Morawiecki, mówiąc, że nie było dróg i mostów za czasów poprzedników. Składamy pozew w trybie wyborczym. Będziemy żądać przeproszenia, sprostowania tych kłamstw, a także gratyfikacji finansowej na WOŚP – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z dziennikarzami.

Dodał, że "kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki, wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię przekraczają nie tylko granice dobrego smaku i przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię". 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (296)
Grzegorz Schetyna pozywa Mateusza Morawieckiego
Zaloguj się
 • lica79

  Oceniono 130 razy 52

  Kłamali kłamią i będą kłamać tak długo jak "ciemny lud" będzie nadal kupował ich brednie

 • fragola50

  Oceniono 104 razy 42

  Morawiecki mógł się z początku zdawać człowiekiem inteligentnym, a nawet światowym, a to taki wsiowy wesołek ubrany w dobry garniturek..

 • 45halszka

  Oceniono 55 razy 27

  bagatelizowanie kłamstw Morawieckiego prowadzi do eskalacji jego bajdurzeń. Kaczynski wie, że Morawiecki bezczelnie zaklamuje historie, ale powiedzial, że zwycięzcy piszą historie, a oni sa zwycięzcami. Kazde kłamstwo do sądu !!!!.

 • krynolinka

  Oceniono 111 razy 19

  Podobno Morawiecki obiecał budowę mostu w Sulechowie. Rzek będzie doprowadzona później.

 • vonkris

  Oceniono 18 razy 12

  Najwspanialsze w tej sytuacji jest to, że nawet takie PiS-owskie betony jak "hotin" i jemu podobni, nie mają odwagi napisać że Morawiecki powiedział prawdę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX