Jarosław Kaczyński: Chcemy żeby w Polsce było w końcu tak, jak w Niemczech

- Nam chodzi po prostu o to, żeby w Polsce było przynajmniej najpierw tak, jak we Włoszech, później jak we Francji, a w końcu tak jak w Niemczech. Może później jeszcze jak w Holandii - wyliczył prezes PiS.

Prezes PiS w weekend odwiedził Pomorze Zachodnie. Przy okazji wizyty w Szczecinie udzielił wywiadu lokalnej rozgłośni Polskiego Radia. Mówił o konieczności silnego wspierania i inwestowania w ten region Polski. - Polska musi dbać o Pomorze Zachodnie. Trzeba pamiętać, że te ziemie są w naszych granicach od 73 lat. To bardzo dużo w wymiarze ludzkiego życia, ale w wymiarze historycznym to nie jest dużo - zwrócił uwagę Kaczyński w Radiu Szczecin.

- Jedyny sposób, żeby tu nie mogło się stać nic dla nas nieszczęśliwego, to jest to żeby Pomorze było silne. Żeby szybko rosło w siłę gospodarczą, ale także integrowało się i tworzyło własną tradycję i kulturę - dodał prezes PiS. Wszystko po to by Polska skracała dystans do bogatych krajów Europy Zachodniej.

- Nam chodzi po prostu o to, żeby w Polsce było przynajmniej najpierw tak, jak we Włoszech, później tak jak we Francji, a w końcu tak jak w Niemczech. Może później jeszcze jak w Holandii - tłumaczył Kaczyński.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Część obietnic Morawieckiego od dawna jest realizowana. A jedna skrywa duże podwyżki opłat

Więcej o: