Kaczyński obiecywał 500 plus dla emerytów. Minister: To jest całe oszustwo tego komunikatu

Minister Jacek Sasin zaprzeczył doniesieniom na temat planów wprowadzenia świadczenia 500 plus dla emerytów. Sęk w tym, że wcześniej obietnice z tym związane składał sam Jarosław Kaczyński.

- Będę robić wszystko, żeby w przyszłym roku były pieniądze na 500 plus dla najbiedniejszych seniorów. Emeryci jak nikt inny potrzebują wsparcia finansowego, więc zamierzam mocno walczyć o dodatek dla nich - to słowa Elżbiety Rafalskiej z ostatnich dni. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej jest odpowiedzialna za "obsługę" programu Rodzina 500 plus i również w tym przypadku to jej resort rozdzielałby pieniądze. 

Kluczowe są jednak zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego. W rozmowie z "Super Expressem" prezes PiS zapewniał, że nad programem trwają zaawansowane prace. - To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest teraz zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty. Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany - mówił Kaczyński.

"Mówienie o 500 plus nie jest prawdą"

Wszystkim tym doniesieniom zaprzeczył Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. - To jest całe oszustwo tego komunikatu, który w mediach się pojawia. My nigdy nie zapowiadaliśmy, mówię o Prawie i Sprawiedliwości, 500 plus dla emerytów - mówił Jacek Sasin w rozmowie z Beatą Lubecką w programie "Gość Radia Zet"

- Mówienie o 500 plus nie jest prawdą. Jarosław Kaczyński powiedział tylko tyle, że pracujemy w rządzie i w Prawie i Sprawiedliwości nad jakimś pomysłem, który ma dać emerytom dodatkowe pieniądze - powiedział Sasin. Zapewniał też, że "to nie jest kiełbasa wyborcza, bo nie PiS o tym mówi". - Przecież nie my mówimy, że  przed wyborami albo za chwilę jakiś deszcz pieniędzy spadnie na emerytów. Pamiętajmy, o jakiej skali finansowej mówimy - 9 mln emerytów w Polsce - wyjaśniał.

Więcej o: