Kaczyński obiecywał 500 plus dla emerytów. Minister: To jest całe oszustwo tego komunikatu

Minister Jacek Sasin zaprzeczył doniesieniom na temat planów wprowadzenia świadczenia 500 plus dla emerytów. Sęk w tym, że wcześniej obietnice z tym związane składał sam Jarosław Kaczyński.

- Będę robić wszystko, żeby w przyszłym roku były pieniądze na 500 plus dla najbiedniejszych seniorów. Emeryci jak nikt inny potrzebują wsparcia finansowego, więc zamierzam mocno walczyć o dodatek dla nich - to słowa Elżbiety Rafalskiej z ostatnich dni. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej jest odpowiedzialna za "obsługę" programu Rodzina 500 plus i również w tym przypadku to jej resort rozdzielałby pieniądze. 

Kluczowe są jednak zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego. W rozmowie z "Super Expressem" prezes PiS zapewniał, że nad programem trwają zaawansowane prace. - To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest teraz zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty. Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany - mówił Kaczyński.

"Mówienie o 500 plus nie jest prawdą"

Wszystkim tym doniesieniom zaprzeczył Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. - To jest całe oszustwo tego komunikatu, który w mediach się pojawia. My nigdy nie zapowiadaliśmy, mówię o Prawie i Sprawiedliwości, 500 plus dla emerytów - mówił Jacek Sasin w rozmowie z Beatą Lubecką w programie "Gość Radia Zet"

- Mówienie o 500 plus nie jest prawdą. Jarosław Kaczyński powiedział tylko tyle, że pracujemy w rządzie i w Prawie i Sprawiedliwości nad jakimś pomysłem, który ma dać emerytom dodatkowe pieniądze - powiedział Sasin. Zapewniał też, że "to nie jest kiełbasa wyborcza, bo nie PiS o tym mówi". - Przecież nie my mówimy, że  przed wyborami albo za chwilę jakiś deszcz pieniędzy spadnie na emerytów. Pamiętajmy, o jakiej skali finansowej mówimy - 9 mln emerytów w Polsce - wyjaśniał.

Więcej o:
Komentarze (79)
Kaczyński obiecywał 500 plus dla emerytów. Minister: To jest całe oszustwo tego komunikatu
Zaloguj się
 • laik404

  Oceniono 64 razy 26

  Ha, geniusz ekonomiczny Kaczyński próbował wyciągnąć kiełbasę wyborczą, a jak wyszło że jednak lodówka pusta (a nawet zapożyczona!), to wtedy - wina opozycji!

  PS. Jak patrzę na Sasina, to przypomina mi się kawał z podstawówki. Mówiło się go do kogoś niezbyt urodziwego:

  Sprzedaj twarz - po co ci 2 doopy?!

 • paliwoda2

  Oceniono 29 razy 21

  Sasin mądry to nie jest. Wpadł w pułapkę. Chciał przydybać fake newsa ale potwierdza, że PiS dla emerytów nic niema, żadnej propozycji. Emerytów to nie ucieszy a może zniechęcic do PiSu. Emerytów jest około 10 milionów, to potęzny elektorat a kartka wyborcza jest jego siłą i bronią. A tu PiS przyznaje,że dla emertów ma jakieś ochłapy chociaż inne grupy społeczne bardzo liczne są dopieszczane i pieniądze idą jak woda. Emeryci to też grupa społeczna, która korzysta częściej niz inni z usług medycznych a tu jak był padaka tak jest nadal - kolejki sie nie zmniejszyły, rehabilitacja szczątkowa i w odległych terminach, leki drogie i to jest nastepny powód żeby rządzących do porządku przywołać. mam nadzieje że bomba wybuchnie.

 • polakadam

  Oceniono 41 razy 11

  Będą mamić emerytów aż do wyborów żeby pozyskać głosy a później powiedzą że jednak nie dało się bo coś tam coś tam. Tak pisowcy robią politykę.

 • plorg

  Oceniono 14 razy 8

  " Będę robić wszystko, żeby w przyszłym roku były pieniądze na ..."

  Czytaj będę was okradał. Połowę zatrzymam dla siebie, a resztą podzielę się z emerytami (być może).

 • batura3

  Oceniono 40 razy 8

  Potwierdza, się się stara prawda, że nikt nie zrobi z pissowca takiego hipokryty jak on sam z siebie. A Sasin - no cóż - intelekt nie jest jego najmocniejsza stroną. Wazelina tak:)))

 • remo29

  Oceniono 44 razy 6

  "Ja nie obiecałem tego co wam obiecałem
  To nie moje słowa, to nie o tym była mowa
  Widzę to co widzę, swojej gęby się nie brzydzę
  Inni to się brzydzą, ale oni źle mnie widzą"

  Czyli nic nowego.

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 5

  Kaczor daje a Sasin odbiera , mamienie emerytów trwa w najlepsze

 • jozefina22

  Oceniono 15 razy 5

  No ale i tak poszło już w świat że będzie 500 dla emerytów.Tacy jak mój szwagier już uwierzyli, ale na szczęście cala jego rodzina na wybory nie chodzi wiec nie będzie 5 głosów na PiS.I to jest chociaż pocieszające.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX