Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Szczecinie: Nam niestraszne są te pomruki z zagranicy

W Szczecinie zakończyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. - Nam niestraszne są te wszystkie pomruki z zagranicy - powiedział Mateusz Morawiecki, a następnie posłużył się historyczną analogią.

Zakończyła się kolejna konwencja regionalna PiS przed wyborami samorządowymi 2018. Tym razem liderzy Prawa i Sprawiedliwości pojawili się w Szczecinie. Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu chętnie odwoływał się do historii. 

Mateusz Morawiecki w Szczecinie cytuje "pieśń wojów"

- Tutaj na zachodnim Pomorzu nie sposób nie wspomnieć tych naszych wielkich królów z początku państwowości polskiej. Oni wiedzieli jak zachodnie Pomorze jest ważne - powiedział, a następnie zacytował tekst tzw. pieśni wojów Bolesława Krzywoustego: "Naszym ojcom wystarczało, jeśli grodów dobywali, a nam niestraszne morskie fale i będziemy płynąć dalej".

Morawiecki: Nam niestraszne są te pomruki z zagranicy

Premier szybko jednak odniósł te słowa do współczesnej polityki.:

My też możemy powiedzieć, że nam niestraszne są te wszystkie pomruki z zagranicy, pomruki naszych konkurentów politycznych, tych, którzy albo nie rozumieją tej zmiany, albo chcą doprowadzić do fragmentacji Polski, do rozczłonkowania, jak dawne rozbicie dzielnicowe. Nie możemy do tego dopuścić

- powiedział Morawiecki. 

W swoim przemówieniu premier powiedział, że PiS "nie może być ugrupowaniem tłustych kotów". - Musimy dać z siebie więcej, nie możemy być takim ugrupowaniem tłustych kotów Bo oczywiście zwycięstwa, sondaże czasem rozleniwiają, czasami tworzą atmosferę takiego sielskiego spokoju. Ale tak nie jest - mówił. 

Premier zapewnił też, że reformy w wymiarze sprawiedliwości oraz reformy społeczne i gospodarcze zostaną doprowadzone do końca.

Więcej o: