Robert Biedroń chce być premierem. "Na jesieni wystawię drużynę, która wygra wybory"

Konkretów na temat nowej siły politycznej, którą tworzy Robert Biedroń, mieliśmy jak na razie niewiele. Po lakonicznych informacjach o "wyruszeniu w Polskę" w końcu prezydent Słupska powiedział otwarcie, że chce stanąć na czele przyszłego rządu.

Robert Biedroń stworzenie nowego ugrupowania zapowiedział na początku września. Plan prezydenta Słupska jest prosty: odwiedzać polskie miasta, a w lutym przyszłego roku ogłosić nowy projekt polityczny. Więcej konkretów na temat planów Biedronia nie mieliśmy. W końcu jednak polityk wyjawił, jakie ma ambicje.

Robert Biedroń: Muszę zostać premierem

W wywiadzie dla wrocławskiej "Gazety Wyborczej" zaprzeczył, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie chciałby też zostać prezydentem Polski. Jego celem jest wygrana w wyborach parlamentarnych, a następnie rządzenie krajem jako premier. - Żeby mieć realny wpływ na decyzje ogólnopolskie, muszę zostać premierem. Na jesieni przyszłego roku wystawię drużynę, która wygra wybory - wyznał Biedroń.

Prezydent Słupska w rozmowie wyjaśnił też, dlaczego nie chce przyłączyć się do Koalicji Obywatelskiej. - Nie napiszę programu w swoim gabinecie. Nie zrobię nowego projektu z Grzegorzem i Katarzyną - powiedział, a następnie dodał: - Jeżeli poszedłbym do Koalicji Obywatelskiej, tworzonej przez PO i Nowoczesną, Polska nic by na tym nie zyskała. Tylko ja, bo dostałbym jakiś stołek albo dobre miejsce na liście do parlamentu. Nie o to mi chodzi - powiedział.

Według sondażu przeprowadzonego niedawno na zlecenie "Rzeczpospolitej" partia Robert Biedronia, co prawda jeszcze nieistniejąca, uzyskałaby w wyborach parlamentarnych 8 proc. głosów i zostałaby trzecią siłą w Sejmie.

Więcej o:
Komentarze (244)
Robert Biedroń chce być premierem. "Na jesieni wystawię drużynę, która wygra wybory"
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 101 razy 39

  Nadczłowiek Robert "Musisz" Biedroń - arcybiskup kościoła LGBT w Polsce, wynalazca, inżynier, filantrop, naukowiec. Już niedługo premier RP i prezydent Galaktyki.

  Ale wy tu macie odlot na tym portalu xD No ale co robić? W końcu to wasz właściciel wyprodukował tego śmieszka.

 • btr73kk

  Oceniono 42 razy 12

  Brawo Biedroń . Każdy , kto doprowadzi do porażki niemieckich sługusów z PO i Nowoczesnej zasługuje na szacunek. Rozdrobnienie zdrajców w nadchodzacych wyborach służy interesom Polski.

 • smurfmadrala

  Oceniono 64 razy 10

  Cieszę się, że marksistów-sorosystów reprezentują osobnicy w typie:
  Biedroń, Kijowski, Nowacka, Zandberg, Palikot, Frasyniuk.
  Ich mierność i wzajemne skłócenie GWARANTUJĄ przewagę partii rządzącej.

 • Piotr Koster

  Oceniono 30 razy 10

  Ciekawe czy ktoś mu wytłumaczył różnicę między "chcieć" a "być"??
  Poza tym jak tam skandal pedofilski w urzędzie?

 • val_drakul

  Oceniono 32 razy 8

  Bardzo dobrze
  nastepne punkty urwane NIEudacznikom z PELO

 • Mateo Yavorsky

  Oceniono 28 razy 8

  Ciekawe że ta kilkuprocentowa grzybnia palikociarska zawsze wypuści jakiegoś owocnika.
  Kibicuje mu, trochę aluzji, podśmiechujek i żarcików zawsze się przyda w sejmie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX