Polscy szczypiorniści zaklejają logo sponsora. Jest konkurencją PGE i Orlenu. Grożą im kary

Polskie kluby wystąpią w koszulkach z zakrytym logo spółki Nord Stream 2, odpowiedzialnej za kontrowersyjny gazociąg omijający Polskę. Sponsor jest także konkurencją ich fundatorów - PGE i Orlenu.

Jak informują Sportowe Fakty, nowym sponsorem Ligi Mistrzów piłki ręcznej została spółka Nord Stream 2. Jest ona odpowiedzialna za budowę gazociągu, którym gaz ma płynąć z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku, z ominięciem m.in. naszego kraju. Polska, Ukraina i kraje bałtyckie sprzeciwiają się temu projektowi.

Nord Stream 2 to też konkurencja dla sponsorów tytularnych polskich klubów, które występują w lidze - Orlen Wisły Płock i PGE Vive Kielce.

Możliwe wysokie kary

W weekendowych meczach oba kluby zagrają z zasłoniętym logiem sponsora rozgrywek. Klub Orlen Wisła Płock poinformował, że decyzję podjęto przez wzgląd na "konflikt branżowy podmiotów sponsorujących".

PGE Vive Kielce wyjaśniło, że zdecydowano w wyniku rozmów ze sponsorem. "O powyższej decyzji poinformowana została Europejska Federacja Piłki Ręcznej. Klub jednocześnie analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tej sprawy" - podał klub z Kielc.

Obu klubom grożą surowe kary za złamanie marketingowych wymogów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej - od wysokiej grzywny aż po wykluczenie z Ligi.

Spółki wspierają kluby

Jak poinformował rzecznik PGE, grupa "z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2". "W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce. Liczymy na to, że europejska federacja podejdzie do sprawy konfliktu branżowego ze zrozumieniem" - czytamy.

Z kolei prezes PKN Orlen napisał, że spółka "rozumiem trudną sytuację klubu w związku ze sponsoringiem Europejskiej Federaci Piłki Ręcznej przez Nord Stream 2". "Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne mające na celu ochronę naszej marki w kontekście sponsoringu piłki ręcznej" - stwierdził.

Więcej o: