Polscy szczypiorniści zaklejają logo sponsora. Jest konkurencją PGE i Orlenu. Grożą im kary

Polskie kluby wystąpią w koszulkach z zakrytym logo spółki Nord Stream 2, odpowiedzialnej za kontrowersyjny gazociąg omijający Polskę. Sponsor jest także konkurencją ich fundatorów - PGE i Orlenu.

Jak informują Sportowe Fakty, nowym sponsorem Ligi Mistrzów piłki ręcznej została spółka Nord Stream 2. Jest ona odpowiedzialna za budowę gazociągu, którym gaz ma płynąć z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku, z ominięciem m.in. naszego kraju. Polska, Ukraina i kraje bałtyckie sprzeciwiają się temu projektowi.

Nord Stream 2 to też konkurencja dla sponsorów tytularnych polskich klubów, które występują w lidze - Orlen Wisły Płock i PGE Vive Kielce.

Możliwe wysokie kary

W weekendowych meczach oba kluby zagrają z zasłoniętym logiem sponsora rozgrywek. Klub Orlen Wisła Płock poinformował, że decyzję podjęto przez wzgląd na "konflikt branżowy podmiotów sponsorujących".

PGE Vive Kielce wyjaśniło, że zdecydowano w wyniku rozmów ze sponsorem. "O powyższej decyzji poinformowana została Europejska Federacja Piłki Ręcznej. Klub jednocześnie analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tej sprawy" - podał klub z Kielc.

Obu klubom grożą surowe kary za złamanie marketingowych wymogów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej - od wysokiej grzywny aż po wykluczenie z Ligi.

Spółki wspierają kluby

Jak poinformował rzecznik PGE, grupa "z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2". "W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce. Liczymy na to, że europejska federacja podejdzie do sprawy konfliktu branżowego ze zrozumieniem" - czytamy.

Z kolei prezes PKN Orlen napisał, że spółka "rozumiem trudną sytuację klubu w związku ze sponsoringiem Europejskiej Federaci Piłki Ręcznej przez Nord Stream 2". "Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne mające na celu ochronę naszej marki w kontekście sponsoringu piłki ręcznej" - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (96)
Polscy szczypiorniści zaklejają logo sponsora. Jest konkurencją PGE i Orlenu. Grożą im kary
Zaloguj się
 • lubat

  Oceniono 43 razy 17

  Czy polskie kluby wzięły kasę od spółki Nord Stream 2, czy noszą jej logo za darmo? Jeśli biorą kasę, to trzeba wykonać swoje zadanie, albo zwrócić pieniądze.

 • sprawazlewa

  Oceniono 15 razy 9

  Przecież Nord Stream nie jest zagrożeniem dla Polski, bo miłościwie nam panujący reżim Prezesa kupił gaz w USA. Dzięki geniuszowi negocjacji Polska dostała duży upust i zapłacimy tylko 120% ceny wywoławczej + koszty transportu. Kto bogatemu zabroni!

 • sprawazlewa

  Oceniono 14 razy 8

  Nord Stream konkurencją dla Orlenu? Trzeba geniuszu Obajtka żeby to wymyślić! (Może Obajtek nawąchał się rosyjskiego gazu z tego gazociągu)

 • zgr-edo

  Oceniono 9 razy 7

  Kontrowersyjny rurociąg omijający Polskę ? Ja jestem ciekaw ile rebuchy wzięli ci pseudopatrioci z AWS od Rosjan, aby wywołali tą wojenkę z Rosją o kontrolę na przepływem surowców z Rosjii do Europy Zachodniej. To podobna zakulisowa taktyka jak tajna umowa ministra Wąsa ze Staleksportem na zarząd autostradą A4, której dzisiaj jest prezesem. Albo podpisanie Konkordatu w ostatni dzień urzędowania p.o premier Suchockiej, która w nagrodę została ambasadorem w Watykanie. W obu przypadkach nie można im było zarzucić korupcji, bo nie wzięli kasy. To ,że później odwdzięczono się z nawiązką, to już inna bajka.
  Nikt nie zmusza polskich klubów do gry w Lidze Mistrzów. Państwowe Spółki powinny zarobione pieniądze kierować do Skarbu Państwa. Dotacjami powinny zajmować się ministerstwa, w tym wypadku sportu.

 • 1moja

  Oceniono 7 razy 5

  Najpierw blizniaki jednojajowe Kaczynskie zabronily budowy rury przez Polske, bo dla nich wazniejszy byl interes Ukrainy, a teraz PiSbolszewicy wmawiaja, ze ta rura to jest zglada swiata ale nie widza , ze na tej durnej decyzji Kaczynskich tylko polska gospodarka i spoleczenstwo stracilo i nadal traci. Ale jak to przystalo na nieomylnych i wiecznie wczorajszych slowo bogow Kaczynskich jest nienaruszalne i nie podlega dyskusji.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX