Paweł Chorąży traci stanowisko. Wiceminister "zagalopował się w wypowiedziach" o imigracji

Wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu stwierdził, że "minister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach".

Paweł Chorąży został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Powodem dymisji wiceministra inwestycji i rozwoju były jego publiczne wypowiedzi dotyczące imigracji.

Pod koniec sierpnia wiceminister Chorąży uczestniczył w organizowanej w Warszawie przez "Klub Jagielloński debacie zatytułowanej "Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska". Polityk przekonywał, że Polska powinna przyjmować migrantów, bo to dzięki nim budowany jest "dobrobyt państw, które osiągnęły sukces". Dodał też, że napływ ludzi z innych krajów umożliwi utrzymanie w Polsce rozwoju gospodarczego.

Paweł Chorąży o repatriantach

Odnosząc się do repatriacji Polaków ze wschodu, mówił, że jest to trudne m.in. ze względu na ich brak znajomości języka i kontekstu. Zdaniem Pawła Chorążego z punktu widzenia budżetu sprowadzenie do Polski imigrantów z Azji lub Ukrainy jest tańsze od repatriacji.

- Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach - skomentował premier Mateusz Morawiecki, informując o dymisji Chorążego.

Paweł Chorąży był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju od stycznia 2018 roku.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Mateusz Morawiecki o Solidarności Walczącej: Przyświecała nam jedna idea

Więcej o: