Paweł Chorąży traci stanowisko. Wiceminister "zagalopował się w wypowiedziach" o imigracji

Wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu stwierdził, że "minister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach".

Paweł Chorąży został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Powodem dymisji wiceministra inwestycji i rozwoju były jego publiczne wypowiedzi dotyczące imigracji.

Pod koniec sierpnia wiceminister Chorąży uczestniczył w organizowanej w Warszawie przez "Klub Jagielloński debacie zatytułowanej "Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska". Polityk przekonywał, że Polska powinna przyjmować migrantów, bo to dzięki nim budowany jest "dobrobyt państw, które osiągnęły sukces". Dodał też, że napływ ludzi z innych krajów umożliwi utrzymanie w Polsce rozwoju gospodarczego.

Paweł Chorąży o repatriantach

Odnosząc się do repatriacji Polaków ze wschodu, mówił, że jest to trudne m.in. ze względu na ich brak znajomości języka i kontekstu. Zdaniem Pawła Chorążego z punktu widzenia budżetu sprowadzenie do Polski imigrantów z Azji lub Ukrainy jest tańsze od repatriacji.

- Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach - skomentował premier Mateusz Morawiecki, informując o dymisji Chorążego.

Paweł Chorąży był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju od stycznia 2018 roku.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Mateusz Morawiecki o Solidarności Walczącej: Przyświecała nam jedna idea

Więcej o:
Komentarze (146)
Paweł Chorąży traci stanowisko. Wiceminister "zagalopował się w wypowiedziach" o imigracji
Zaloguj się
 • kolektywnie

  Oceniono 61 razy 37

  Czyli uczciwość nie popłaca? Nie powiedzieli mi aby siedział cicho i wysypał plan PiS-u ws. imigrantów.
  Zamiast Polaków ze Wschodu przyjadą Hindusi i Filipińczycy bo oni język polski i zwyczaje znają. Ukraińcy zrobili się zbyt roszczeniowi bo oczekują pensji w terminie!

 • przechrztaimason

  Oceniono 42 razy 36

  jak to komuny mawiali Jeden raz był szczery. Kopnęli go w dudę, zabrali ordery.

 • alexmac

  Oceniono 28 razy 22

  "Sie wypsło" panu wiceministru, tak jak kiedyś premieru Morawieckiemu o tym, że pińcet jest na kredyt. Tym razem jednak mamy wybory, a tzw. narodowcy zrobili w necie bardzo intensywną kampanię przeciwko PiSowi za złamanie przyrzeczenia i sprowadzanie kolorowych imigrantów, no i PiS się przestraszył, bo o ile stado nieudaczników zwane totalną opozycją nie stanowi dla PiS najmniejszej konkurencji, to "faszyści" mogą odebrać Kaczyńskiemu parę głosów...

 • pisyf

  Oceniono 27 razy 11

  Uczciwość jest w PiSie surowo zakazana i bezwzględnie karana!

 • dziadekjam

  Oceniono 39 razy 11

  Znaczy się STOP Ukraińcom?!
  To może następny etap siłowa reemigracja Polaków?
  Matołuszek plącze się we własnych nogach...

 • semigetuza

  Oceniono 20 razy 10

  Prawica wygrała wybory jedynie dzięki temu, że obiecała nie sprowadzać do Polski JAKICHKOLWIEK imigrantów. Kłuła w oczy PO i PSL tymi 6 tysiącami, które nam Unia chciała wcisnąć i na które Głupia Ewka się zgodziła. PO+PSL nigdy nie mówiły, że jest PRZECIW sprowadzaniu uchodźców, tu grali czysto. I umoczyli. PiS wraz z koleżkami bił się w piersi i przysięgał, że po ich trupie. I oszukali swoich najwierniejszych wyborców. Oszukali podwójnie, bo od 1 stycznia tego roku do końca sierpnia ambasada polska w Tel Awiwie wydał 15tys paszportów polskich /przybyło nam po cichu 15tys nowych "Polaków"/ obywatelom Izraela. Nie Żydom, którzy wyjechali z Polski w 68, tylko nie mającym nic wspólnego z Polską obywatelom Izraela. To kolejne łajdactwo PiS-u. Ustawę o IPN napisał im Mossad, a ten cygański przybłęda odpowiedzialny za aferę z ustawą o IPN, Jaki bezczelnie kandyduje na prezydenta Warszawy. A za ten wyczyn z ustawą o IPN ten śmierdziel cygański powinien siedzieć w więzieniu.
  W tym miejscu pozdrawiam zwolenników Dobrej Zmiany w Puławach i we Wrocławiu - jak się Łosie czujecie teraz?
  Polska prawica powinna posłać PiS w szambo, bo do czasów Piłsudskiego nikt ich tak w łyse jajo nie zrobił jak Kaczor. Prawicowcy niech już lepiej głosują na siebie samych, ale nie na tych kłamców i oszustów z PiS-u Hasłem polskiej prawicy powinno być we wszystkich nadchodzących wyborach "Niech zdechnie PiS!!!"

  Słów brak, żeby powiedzieć, jakim dnem moralnym trzeba być, żeby stawiać Filipińczyków czy Bengalczyków /to są mili ludzie/przed naszymi Rodakami ze Wschodu.
  Ludzie, przecież to najlepszy dowód na to, że obecna władza to zdrajcy i sprzedawczyki - też jeszcze ten myk z donieckim węglem.
  Wyborcy PiS-u na oczy przejrzyjcie, popieracie zdrajców i handlarzy naszą wolnością.

 • optymistaa43

  Oceniono 16 razy 10

  I taka to jest Morawiecka,durna i posluszna kurduplowi jak gruba, smierdzaca krysia.Mateuzs jestes cwana kuzwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX