Sztab Dudy kupował "automatyczne wpisy". Radio ZET: Wspólnikami firmy są byli asystenci Bielana

Obecnymi wspólnikami firmy, która miała zajmować się publikacją "automatycznych wpisów" w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, są byli asystenci wicemarszałka Senatu Adama Bielana - podaje Radio ZET.

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" i Radia ZET dotarli do dokumentów Państwowej Komisji Wyborczej, z których wynika, że sztab Andrzeja Dudy podczas kampanii wyborczej w 2015 r. zawarł umowę ws. "automatycznych komentarzy". Według ekspertów wskazuje to na użycie botów, czyli fikcyjnych kont.

Na doniesienia zareagował sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, który kierował działaniami w internecie w czasie kampanii Andrzeja Dudy. Według Szefernakera automatycznie usuwano jedynie wulgarne wpisy na profilach kandydata, a w sztabie "nie było przyzwolenia na działania nieetyczne".

Tymczasem Radio ZET podało, że obecnymi wspólnikami firmy, z którą komitet Andrzeja Dudy podpisał umowę na "automatyczne wpisy", są dwaj byli asystenci wicemarszałka Senatu Adama Bielana. Współpracowali z politykiem, gdy był posłem do Parlamentu Europejskiego. Bielan na razie nie skomentował tej informacji.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: