Lotnisko Okęcie nie zostanie zamknięte? Patryk Jaki: już przekonałem kolegów z Sejmu

Patryk Jaki zapowiedział, że lotnisko Okęcie nie zostanie zamknięte, choć takie plany miał rząd. Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, lotnisko Chopina w Warszawie może zostać lotniskiem lokalnym.

Przypomnijmy – rząd Prawa i Sprawiedliwości planował zamknąć lotnisko Chopina w 2027 roku ze względu na gigantyczną inwestycję, jaką jest Centralny Port Komunikacyjny, który ma powstać w gminie Baranów. Zamknięcie lotniska Okęcie oznaczałoby, że Warszawa straciłaby ważny port lotniczy, a mieszkańcy tego miasta musieliby jeździć na lotnisko albo na oddalone o 40 km lotnisko w Baranowie (zgodnie z planem rządu, tam będą lądować prestiżowe linie lotnicze), albo do oddalonego o 100 km Radomia (gdzie mają lądować tani przewoźnicy oraz czartery).

Lotnisko Chopina zostanie zamknięte? Rafał Trzaskowski: "Bronimy Okęcia"

O pomyśle zamknięcia lotniska Okęcie krytycznie wypowiadał się m.in. Rafał Trzaskowski, najważniejszy konkurent Patryka Jakiego. Jego zdaniem zamknięcie lotniska Chopina będzie oznaczało zarówno straty finansowe, jak i problemy komunikacyjne dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Patryk Jaki nie wypowiadał się jednoznacznie w tej sprawie, aż do momentu rozpoczęcia kampanii wyborczej.

Okęcie zostanie. Patryk Jaki mówi, że przekonał kolegów z Sejmu

- Jestem za tym, żeby zostawić Okęcie – powiedział Patryk Jaki w rozmowie z Marcinem Lisem, dziennikarzem money.pl – Okęcie jest już dzisiaj całkowicie zakorkowane. Jeżeli Warszawa w przyszłości chce się rozwijać, musi powstać centralny port komunikacyjny, który zapewni Warszawie szanse rozwojowe na kolejne 100 lat. Dzisiaj musimy iść drogą wszystkich dużych metropolii, gdzie jest po kilka lotnisk – powiedział kandydat na prezydenta Warszawy.

Zapytany o to, czy jest w stanie przekonać kolegów z rządu do pomysłu pozostawienia Okęcia, odpowiedział, że już to zrobił.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o:
Komentarze (172)
Patryk Jaki o lotnisku w Warszawie: "Jestem za tym, żeby zostawić Okęcie"
Zaloguj się
 • sidorowszczak

  Oceniono 38 razy 18

  Jest to najwłaściwszy sposób podejmowania decyzji gospodarczych: porozmawiać z kolegą. Albo prymitywny sposób łgania. Kto w to wierzy???

 • pavvka

  Oceniono 14 razy 14

  To ja przebiję tę propozycję. Wybudujmy lotnisko pasażerskie w każdej dzielnicy Warszawy! I nie mówcie, że się nie da. Wystarczy nie kraść.

 • glock18

  Oceniono 14 razy 14

  TRZEBA BYĆ KOMPLETNYM KRETYNEM ABY BRAĆ NA POWAŻNIE TEN PISOWSKI BEŁKOT !

 • vitruvius

  Oceniono 18 razy 10

  Czyli po kiego Baranów, skoro Okęcie pod nosem zostanie? Dla miasta Łodzi?
  Jaki jest, tak naprawdę, ciemny. Bezczelnością, butą i manipulacjami pokrywa kompletną ignorancję. I TO WŁAŚNIE JAROSŁĄW K. tak wysoko ceni. Kiedy usiłował się bronić po skandalu z ustawą o IPN udowodnił, że po prostu nie ogarnia intelektualnie otoczenia. „Bo nie protestowano od razu”. Panie Jaki, nie będę douczał równie ograniczonego krętacza i cyganiącego dresiarza.
  Lepiej, żeby ŻADEN polityk nie brał się do decydowania o kształcie miasta. W Warszawie mamy skutek decyzji POLITYKA (Piotra Jaroszewicza) który, aby zaistnieć propagandowo, zarządził budowę gmachu Biblioteki Narodowej. Było to bardzo potrzebne (Gierek grał na odbudowie Zamku), ale NIE W TYM MIEJSCU. Wsadzono ją, na polecenie Jaroszewicza w środek planowanego korytarza Trasy Łazienkowskiej, która zgodnie z planami miała biec przez Pole Mokotowskie (Tam gdzie stoi BN) do Banacha i dalej do Dworca Zachodniego. Kolejna część (dziś Prymasa Tysiąclecia) do Trasy Toruńskiej powstała na przełomie lat 80 i 90 tych. Tak więc korki na Trasie Łazienkowskiej (Wawelska), destrukcja Kolonii Staszica (Stara Ochota), oraz wolny pas na Banacha to EFEKT DECYZJI POLITYCZNEJ, KONKRETNIE POPULIZM PO WŁASNY OBRAZ DLA LUDA CIEMNEGO. Tak na marginesie, to znana scena z „Poszukiwany Poszukiwana” z jeziorem, A TO SIĘ PRZESTAWI to ponoć efekt spaprania dobrze przemyślanego przyszłego układu komunikacyjnego mojego miasta.
  Jestem projektantem w tej dziedzinie i to z dużym doświadczeniem. PiS propaganda, czyli niby "pomysł" Jakiego, to fatamorgana dla "lepszego sortu". Szkolne błędy koncepcyjne plus buta i pewność siebie znamionująca ignorantów. Cygan Jaki to typowy "Maliniak", który do pięt Karwowskiemu nie dorastał, ale wszędzie się pchał i "wymądrzał". Ponadto, w Warszawie, nawet w najgorszych czasach, nie było takiego nepotyzmu jak za Lecha Kaczyńskiego. Wszędzie PiS eksperci, do MPWiK wsadzono "Maliniaka"/”Misiewicza” z Siedlec. To tak jakby za kierownicą przegubowego autobusu pełnego ludzi posadzić kierowcę motoroweru. W PiS to normalka. Ludzie, którzy tam są, to miernoty które normalnego konkursu by nie przeszły. To zwalczają „układ”, który miernot nie dopuszczał. Ale czy miernota kiedykolwiek wiedziała, że jest miernotą ???

 • burackwlakierkach

  Oceniono 10 razy 10

  Kuźwa, jaka ulga. Dzięki ci Patyku, wielkie dzięki łaskawy chamie.

 • Jerzy Puchowicz

  Oceniono 10 razy 10

  Decyzja o wydaniu ponad 30 mld zł ma być podjeta po rozmowach Jakiego z kolegami. To przecież groteska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX