Papież Franciszek zwołuje szczyt ws. pedofilii w Kościele. Wezwano przewodniczących episkopatów

Po kolejnych doniesieniach o pedofilii w Kościele papież Franciszek zwołał szczyt na temat zapobiegania nadużyciom duchowieństwa. Mają w nim uczestniczyć przewodniczący episkopatów z całego świata.

W ostatnim czasie Kościołem wstrząsnęły skandale pedofilskie w Irlandii i Stanach Zjednoczonych. W jednym i drugim kraju opublikowano ogromne raporty dotyczące wykorzystywania nieletnich.

W Irlandii ofiarami księży i zakonników przez kilka dekad miały paść tysiące dzieci, z kolei w USA głośno było o danych ze stanu Pensylwania, gdzie odnotowano setki przypadków molestowania, które potem były systemowo ukrywane.

Pedofilia w Kościele. Papież zwołuje szczyt

Od momentu ujawnienia tych raportów opinia publiczna, a także środowiska w kościele katolickim, domagały się, by Kościół rozliczył się z pedofilii. Ostatnia decyzja papieża Franciszka jest najprawdopodobniej odpowiedzią na te głosy.

Jak poinformował rzecznik prasowy Watykanu Greg Burke, papież Franciszek zwołał spotkanie przewodniczących episkopatów całego świata na temat zapobiegania nadużyciom duchowieństwa. Szczyt ws. pedofilii ma się odbyć w dniach 21-24 lutego 2019 roku.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (225)
Pedofilia w Kościele. Papież Franciszek zwołuje szczyt w Watykanie
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 46 razy 38

  Oho! Do Rzymu wezwano przewodniczących episkopatów! Ministranci rzymscy - myć się i czekać pod komórką, jasne?

 • window_licker

  Oceniono 60 razy 26

  W USA, Irlandii i Australli pedofilami okazało się około 7-10% księży. W Polsce mamy 35 tyś. księży to daje KILKA tysięcy pedofilli w sutannach a biorąć pod uwagę, że jeden ksiądz przenoszony z parafi na parafię ma kilka-kilkanaście ofiar (tak wyszło ze śledztw w Irlandii) mamy przed sobą CAŁY PRZEMYSŁ i hurtowe zjawisko...

  A PiS to chroni.

 • sailor2016

  Oceniono 92 razy 24

  Franciszek próbuje gasić pożar w burdelu. Grubo za późno. Szambo już się wylało. Tylko jeszcze w Wolsce cisza przed burzą ale im dłużej będzie ona trwała tym gorzej dla KK bo jak pierdyknie to nie będzie co zbierać.

 • Marcin Świostek

  Oceniono 26 razy 20

  Będzie modlitwa i pokuta a może nawet zbiórka pieniedzy na modlitwę w intencji księży pedofilów, za ich grzechy i na przeprowadzkę do innej parafii.
  A pedofili

 • jarekzegarek

  Oceniono 29 razy 19

  80 % kościoła katolickiego w Polsce pójdzie w odstawkę. No i dobrze))))

 • maguniaklikunia

  Oceniono 32 razy 16

  Obyś się Franciszku nie zdziwił bo albo nie doczekasz tego szczytu albo przyjadą sami święci i nic nie wskórasz. Gdyby wypowiedziano konkordaty na całym świecie i w każdym kraju zboczeńcy i przestępcy stanu duchownego wszelkiego typu byli sądzeni przez sądy powszechne to byś się dowiedział prawdy. Za dużo nie pytaj bo zrobią Ci to co zrobili Janowi Pawłowi I .

 • Ed Golda

  Oceniono 13 razy 13

  Ohoho, czy on ma testera posiłków? W końcu tradycja zobowiązuje.

 • anna.pcz

  Oceniono 32 razy 12

  Największa siatka pedofilska świata zwołuje szczyt - taki powinien być tytuł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX