500 plus dla emerytów? Beata Szydło podaje dwa możliwe warianty nowego świadczenia

Pojawiają się kolejne informacje o programie zwanym popularnie 500 plus dla emerytów, który opracowywać ma Prawo i Sprawiedliwość. O pomocy dla emerytów opowiadają kolejni politycy PiS, w tym Beata Szydło.

Temat wsparcia dla emerytów odżył po wypowiedziach najważniejszych polityków tej partii w ostatnim czasie. Chociaż nikt nie określił, w jakiej wysokości będzie nowe świadczenie, przyjęło się, że propozycja nazywana jest 500 plus dla emerytów, co jest nawiązaniem do sztandarowego świadczenia rządu PiS, czyli "500 plus" przyznawanego na dzieci.

W rozmowie z "Super Expressem" głos w sprawie zabrał sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który oznajmił, że temat (poprawy sytuacji emerytów - red.) jest omawiany na posiedzeniach rządu. - Zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiony - zapowiedział.

500 plus dla emerytów? Beata Szydło zabiera głos

W podobnym tonie wypowiadała się w Telewizji Republika wicepremier Beata Szydło, która również wskazywała, że rząd debatuje nad tym, jaką formę wsparcia "może zaproponować emerytom". Nie podała przy tym dokładnej daty, kiedy taka pomoc mogłaby się pojawić.

- W rządzie i partii trwa dyskusja. Na pewno jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego zostanie przedstawiona - zadeklarowała. Jak taka pomoc miałaby wyglądać? Czy emeryci mogą liczyć na nowe "500 plus"?

Według Beaty Szydło są rozważane dwa warianty. W jednym byłoby to świadczenie jednorazowe - doniesienia na temat tego rozwiązania przebijały się do mediów już od jakiegoś czasu. Drugi wariant zakłada po prostu "wzrost wynagrodzeń", jednak Beata Szydło nie powiedziała, o ile.

Sasin o 500 plus dla emerytów: Żaden polityk PiS nie użył takiego określenia

O rozmowach na ten temat mówili także marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz Jacek Sasin, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Ambicją naszego rządu jest to, żeby kierować owoce sukcesu do poszczególnych grup społecznych. Tak jak do rodzin (jest) 500 plus, tak myślimy o pewnych rozwiązaniach dla emerytów

- oznajmił Jacek Sasin w Polsat News dodając przy tym, że dotychczas żaden z polityków Prawa i Sprawiedliwości nie korzystał z określenia "500 plus dla emerytów":

Chyba akurat takiego określenia żaden polityk PiS-u nie użył.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: