Premier Morawiecki z wizytą w woj. łódzkim. W Opocznie opowie o programie "Czyste Powietrze"

11 września premier Mateusz Morawiecki odwiedzi województwo łódzkie. Jednym z punktów programu spotkań z wyborcami jest prezentacja programu "Czyste Powietrze".

Podczas wizyty w województwie łódzkim premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Ożarów Mazowiecki, a także Anielin. Jego wizyta w Anielinie została zaplanowana na godzinę 14.55 – premier Morawiecki złoży tam kwiaty pod pomnikiem majora Henryka Dobrzańskiego.

Wybory samorządowe 2018. Mateusz Morawiecki z wizytą w województwie łódzkim

Podczas drugiej w tym miesiącu wizyty premiera w województwie łódzkim Mateusz Morawiecki odwiedzi także Libiszów i znajdujący się tam Zakład Usług Taborowych „REMTRAK” S.p. Z o.o. Wizyta ta została zaplanowana na 15.25. Zaledwie godzinę później premier Morawiecki przyjedzie do Opoczna, gdzie opowie o programie „Czyste Powietrze”, natomiast o 17.35 Mateusz Morawiecki odwiedzi Ceramikę Paradyż.

Program „Czyste Powietrze”. Ministerstwo Środowiska zapowiada dotacje na wymianę pieców

Według informacji dostępnych na stronie Ministerstwa Środowiska, „Czyste Powietrze” to program, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą starać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku. Program ma na celu zmniejszenie ilości zużywanej energii cieplnej, zmniejszenie wydatków na opał, a także ochronę środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych.

 

Ministerstwo Środowiska zapowiedziało także cykl spotkań na temat programu „Czyste Powietrze”, które będą odbywać się w każdej gminie. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Środowiska, każdy beneficjent programu „Czyste Powietrze” może otrzymać zwrot części poniesionych kosztów na wymianę pieców i kotłów, docieplenie budynku czy wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tysięcy złotych. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na program "Czyste Powietrze" zostanie przeznaczone 130 miliardów złotych. Jego realizacja ma zostać rozłożona na dziesięć lat.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: