Tęskniliście za 30-stopniowymi upałami? Letnia pogoda znów o sobie przypomni

W najbliższych dniach co najmniej dwukrotnie może dojść do sytuacji, w której słupki rtęci wskażą w niektórych rejonach 30 stopni Celsjusza. Według prognoz Ventusky.com najgorętsza pogoda zapanuje w środę 12 września i we wtorek 18 września.

Pogoda we wtorek 11 września może przynieść rano opady w Wielkopolsce i na wybrzeżu, ale w większości regionów trudno będzie mówić o upałach. Według prognoz Ventusky.com w ciągu dnia słupki rtęci wskazywać będą na zachodzie od 17 do 22 stopni, cieplej będzie we wschodnich regionach, gdzie temperatura wynosić będzie miejscami nawet 26 stopni.

Pogoda we wtorek 11 wrześniaPogoda we wtorek 11 września Ventusky.com

Pogodowym przełomem będzie środa, gdzie m.in. w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Lubuskiem temperatura może sięgnąć w ciągu dnia nawet 28-30 stopni Celsjusza. Środa zapowiada się też dość pogodnie.

Pogoda w środę 12 wrześniaPogoda w środę 12 września Ventusky.com

W czwartek, choć po środowej fali trudno będzie w to uwierzyć, w przeważającej części kraju temperatura spadnie gdzieniegdzie nawet do kilkunastu stopni Celsjusza. Najgoręcej będzie jedynie w rejonach południowo-wschodnich, gdzie temperatura wyniesie ok. 27-28 stopni. W czwartek można spodziewać się opadów, szczególnie w zachodniej części kraju - w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.

Pogoda w czwartek 13 wrześniaPogoda w czwartek 13 września Ventusky.com

Przez kolejne dni nastąpi ochłodzenie, a potem znów aura będzie się stopniowo ocieplać.

Pogoda. Powracają wysokie temperatury

Kulminacja nadejdzie we wtorek 18 września. Według prognoz długoterminowych portalu Ventusky.com na zachodzie temperatura miejscami znów może sięgnąć 30 stopni Celsjusza. Tak będzie na zachodzie kraju.

Pogoda w czwartek 18 wrześniaPogoda w czwartek 18 września Ventusky.com

W przeważającej części regionów słupki rtęci wskazywać będą ok. 25-26 stopni.

Więcej o: