Jest reakcja KRRiT na skargę Kancelarii Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP. Nie będzie kary

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała skargę Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP - dowiaduje się portal Gazeta.pl. Rada nie dopatrzyła się w działaniu redakcji żadnych nieprawidłowości.

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę po tym, jak w wydaniu "Wiadomości" TVP z 12 czerwca nie podano informacji o proponowanych przez prezydenta pytaniach referendalnych. O sprawie poinformowała kilka miesięcy temu "Gazeta Wyborcza".

"Nie można uznać za wiarygodne tłumaczenia o braku czasu na przygotowanie materiału czy niespodziewanym charakterem wydarzenia. Komercyjne stacje telewizyjne zdołały przygotować i wyemitować materiały o posiedzeniu w dniu 12 czerwca br." - zauważała Halina Szymańska, szefowa kancelarii Andrzeja Dudy w piśmie, do którego treści dotarł portal Gazeta.pl.

Ówczesny szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski tłumaczył na Twitterze, że wystąpienie prezydenta było transmitowane na żywo przez TVP Info, a informacja o pytaniach referendalnych pojawiła się w "Wiadomościach" TVP dzień później - 13 czerwca.

KRRiT odpowiada na skargę na "Wiadomości" TVP

Jak dowiaduje się portal Gazeta.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustosunkowała się we wrześniu do skargi Kancelarii Prezydenta. Krótko mówiąc: KRRiT nie podziela zastrzeżeń urzędników.

"W związku z ramówką mundialową Wiadomości były tego dnia krótsze. Równolegle w innych programach zostały podane szczegółowe relacje z wydarzenia. Ogłoszenie propozycji pytań referendalnych było transmitowane na żywo przez TVP Info. Informacje na ten temat były również przekazywane w innych audycjach informacyjnych, takich jak "Teleexpress", "Panorama" oraz serwisy TVP Info. Dodatkowo dokładny i pogłębiony materiał ukazał się w "Wiadomościach" następnego dnia"

- zauważa w przesłanym do naszej redakcji e-mailu rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska.

"W opinii KRRiT obowiązek informacyjny został zatem przez publicznego nadawcę zrealizowany w wystarczającym zakresie i w dopuszczalnym trybie" - dodaje rzeczniczka KRRiT.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Kiedyś przebierał się za penisa, dziś jest gwiazdą TVP. Kim jest Michał Rachoń?

Więcej o: